KATEGORIA
lifestyle
DATA WPISU
15/03/2020
MIEJSCE
Wrocław, Polska
 • KATEGORIA
  lifestyle
 • DATA WPISU
  15/03/2020
 • MIEJSCE
  Wrocław, Polska

Jak inwestować w zegarki? Praktyczny poradnik

Czas to pieniądz. Czasomierze również. Inwestowanie w zegarki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ale nie wszyscy są do tego stworzeni, tak jak nie wszystkie czasomierze przyniosą duże zyski. W jakie zegarki inwestować? Jak się do tego przygotować? I wreszcie...

Czas to pieniądz. Czasomierze również. Inwestowanie w zegarki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ale nie wszyscy są do tego stworzeni, tak jak nie wszystkie czasomierze przyniosą duże zyski. W jakie zegarki inwestować? Jak się do tego przygotować? I wreszcie – jakie pieniądze można przy tym zarobić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Inwestowanie w zegarki – wiedza kluczem do sukcesu

Każdy sposób poważnego inwestowania wymaga wiedzy. Niezależnie, czy jest to rynek nieruchomości, samochodów luksusowych, walut albo kruszców – aby osiągnąć sukces trzeba się najpierw wiele nauczyć. Tak samo jest z inwestowaniem w zegarki. W tym biznesie wiedza jest prawdziwym kluczem do sukcesu. Musisz bardzo dobrze znać historię zegarmistrzostwa, trendy typowe dla danych okresów, przełomowe rozwiązania i modele renomowanych producentów oraz ich oferty na przestrzeni lat.

Konieczną i podstawową umiejętnością jest także rozpoznawanie modeli i znajomość ich szczególnych cech, która pozwoli odróżnić oryginał od falsyfikatu. A kiedy będziesz szukać zegarków o potencjale inwestycyjnym, to na podróbkę z pewnością zdarzy Ci się w końcu trafić. Na dodatek ciągle musisz pogłębiać swoją wiedzę, dużo czytać, szperać w różnych źródłach i śledzić najnowsze premiery. Głód wiedzy jest bardzo ważny, bowiem świat zegarków jest tak barwny i różnorodny, że nie sposób poznać go w stu procentach. Dlatego warto znaleźć sobie w nim własną niszę, w której staniesz się specjalistą. Możesz poświęcić swoją uwagę zegarkom związanym z daną tematyką – lotnictwiem czy motoryzacją, tym z wybranego okresu – np. międzywojnia albo skupić się na kilku ulubionych markach.

Niekończące się poszukiwania

Chociaż inwestowanie w zegarki nie jest tak dynamiczne jak gra na giełdzie i nie zmusza do ciągłego siedzenia nad wykresami, to nadal wymaga większego zaangażowania, niż mogłoby się wydawać. Aby znaleźć ciekawy model, który w przyszłości zapewni wysoki zysk trzeba być niezwykle czujnym i często mocno się natrudzić. Jeśli zamierzasz inwestować w nowe zegarki, sprzedawane przez producentów i oficjalnych dystrybutorów, to powinieneś stale śledzić ich oferty, przeglądać strony internetowe i kanały w mediach społecznościowych, zapisywać się do newsletterów, a także odwiedzać branżowe targi i wydarzenia. Wszystko po to, by nie ominęła Cię premiera żadnego zegarka z krótkiej serii, który szybko zniknie z ofert, a na którym w przyszłości będzie można nieźle zarobić. Trzeba też liczyć się tym, że nowe zegarki o największym potencjale inwestycyjnym (najbardziej pożądane, limitowane edycje) sprzedawane są w większości przypadków stałym klientom, tym co mają wyrobioną historię zakupową. Oni przez marki traktowani są priorytetowo. W większości przypadków trzeba zapisać się na listę oczekujących i… czekać. W skrajnych przypadkach nawet 6 lat. Popyt na topowe zegarki jak Patek Philippe Nautilus, czy Audemars Piguet Royal Oak, jest tak ogromny, że już w dniu zakupu wiele modeli na rynku wtórnym jest wycenianych dwukrotnie drożej. Największym problemem jest więc możliwość zapisania się na listę oczekujących nie posiadając historii zakupowej zegarków danej marki.

Marki organizują nawet specjalne akcje, dzięki którym limitowany model można zamówić w sieci. Tak robi chociażby Omega, która w ramach inicjatywy nazwanej #SpeedyTuesday sprzedaje swoje wyjątkowe czasomierze online. Znikają one w niesamowitym tempie. Kiedy w 2017 roku marka po raz pierwszy zorganizowała taką akcję, 2012 sztuk wyjątkowego Speedmastera #Speedytuesday rozeszło się w cztery godziny i niecałe 16 minut. A model Speedmaster Limited Edition 42 mm „Ultraman” – wystawiony rok później na Instagramie w tej samej liczbie – zniknął w godzinę i 53 minuty! Oba czasomierze wyróżniały się rzecz jasna wyjątkowym stylem. Pierwszy charakteryzował się czarno-białą stylistką z ciemną tarczą oraz białymi subtarczkami. A Ultraman, nawiązujący do japońskiego kina science-fiction z lat 70. XX wieku, zwracał uwagę pomarańczowymi wstawkami oraz sześciokątnym pudełkiem.

CZYTAJ TAKŻE: 5 powodów dla których warto kupić drogi zegarek

W przypadku rynku wtórnego pracy jest jeszcze więcej. Poszukiwania zegarków do inwestycji najłatwiej rozpocząć w internecie – od przeglądania portali aukcyjnych i ogłoszeniowych. Ale to tylko jedna z wielu ścieżek do wartościowych znalezisk. Warto odwiedzać również targi staroci i warsztaty zegarmistrzowskie. A także rozmawiać z ludźmi – niektórzy kryją „na strychu” naprawdę ciekawe okazy, nie mając nawet pojęcia o ich rzeczywistej wartości. Przydatne okazują się również znajomość języków i ciągoty do podróżowania, bowiem najwięcej ciekawych zegarków wartych inwestowania znajdziemy poza granicami naszego kraju. Nie da się jednak ukryć, że niezależnie od sposobu poszukiwania bardzo ważne jest jedno – szczęście. Trafić na zegarek, który okaże się udaną inwestycją nie jest łatwo. 

W jakie zegarki inwestować?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – najlepsze i wyjątkowe. Ale zacznijmy od tego, w jakie zegarki nie inwestować. Z miejsca możesz odrzucić najtańszą masówkę. Uproszczając – zysków nie przyniosą Ci zegarki z mechanizmem kwarcowym, ani te kierowane do kobiet. W tym biznesie nie ma parytetów, a damskie zegarki praktycznie nie osiągają wysokich wartości.

Zatem w jakie zegarki inwestować? Na wartość inwestycyjną zegarka składa się wiele elementów. Niezwykle istotny jest oczywiście producent. Czasomierze takich marek jak Patek Philippe, Vacheron Constantin, Rolex czy Audemars Piguet z natury mają ogromny potencjał inwestycyjny. Pokazuje to zresztą doskonale lista najdroższych zegarków w historii. Ale to nie oznacza, że dzieła marek stojących niżej w piramidzie prestiżu – Omegi, TAG Heuera czy Seiko – nie mogą okazać się dobrymi inwestycjami.

Czasomierze od bardziej popularnych producentów, ale pochodzące z krótkich, limitowanych serii często osiągają na rynku wtórnym wartość dużo wyższą, niż zakładał ich twórca. Marki zegarkowe bardzo chętnie wypuszczają na rynek modele w specjalnych wersjach, nawiązujących do ich historii, istotnych wydarzeń czy popkultury. TAG Heuer pokazuje wyjątkowe odsłony swoich słynnych modeli związanych z motoryzacją – Carrera i Monaco. W 2019 roku, z okazji 50-lecia zegarka Monaco marka stworzyła aż pięć specjalnych i limitowanych wersji tego czasomierza. Omega natomiast chętnie powraca ze specjalnymi odsłonami Speedmastera (łączonego nierozerwalnie z kosmicznymi misjami NASA) i Seamastera (aktualnego zegarka Jamesa Bonda). Gratką dla kolekcjonerów jest na przykład limitowany do 1970 egzemplarzy Speedmaster Apollo 13 Silver Snoopy Award, stworzony na 45. rocznicę szczęśliwego zakończenia dramatycznej misji Apollo 13. Zresztą wspomniane przeze mnie wcześniej zegarki z cyklu #SpeedyTuesday są równie dobrym przykładem specjalnych wersji o dużym potencjale inwestycyjnym. I chyba nie muszę dodawać, że kosztują teraz wyraźnie więcej, niż w dniu premiery.

Inwestowanie w zegarki – liczy się historia

Nie mniej ważne – albo nawet ważniejsze – są także cechy konkretnego zegarka i stojąca za nim historia. Pierwsza sztuka danego modelu ma dużo większe szanse na wzrost wartości niż kolejne. Tak samo jak egzemplarz z serii specjalnej oznaczony istotną dla jej tematyki liczbą. Na przykład Omega Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary o numerze 1969 – dokładnie takim, jak rok pierwszego lądowania na księżycu – może mieć bardzo duży potencjał.

Istotną cechą zegarka o dużym potencjale inwestycyjnym jest oczywiście jego stan. Czasomierz, który nigdy nie znalazł się na żadnym nadgarstku, jest w nienaruszonym stanie, a na dodatek towarzyszą mu oryginalne pudełko i odpowiednia dokumentacja naturalnie okaże się bardziej przyszłościowy, niż taki sam model, ale zmęczony życiem i na dodatek trzymany w zastępczym kartoniku. O czasomierz przechowywany z myślą o późniejszej sprzedaży trzeba też dbać w odpowiedni sposób. Nie tylko umieścić go w bezpiecznym miejscu, w stałej pokojowej temperaturze i niskiej wilgotności, ale również regularnie nakręcać i oddawać na przeglądy do zaufanego zegarmistrza. I oczywiście ciągle opierać się pokusie, by założyć go na rękę. Najlepiej postępować zgodnie z filozofią prezentowaną przez markę Patek Philippe. Według szwajcarskiej manufaktury nigdy nie jesteśmy właścicielem zegarka – po prostu przechowujemy go dla następnego pokolenia. 

CZYTAJ TAKŻE: Piramida Prestiżu Zegarków

Jednak i używany (nawet intensywnie) zegarek może zyskiwać na wartości. Wszystko zależy od tego, jaka kryje się za nim historia. Jeśli wcześniej należał do filmowej gwiazdy, ważnego polityka albo sportowca światowej sławy, a ta przeszłość jest odpowiednio udokumentowana, to jego wartość może być wręcz astronomicznie wysoka. Przykład? Omega Elvisa Presleya, sprzedana za 1 500 000 franków szwajcarskich (ponad 6 milionów złotych) podczas aukcji Geneva Watch Auction: Seven. To egzemplarz wyjątkowy nie tylko z powodu dawnego właściciela. Był prezentem od wytwórni RCA Records z okazji sprzedania 75 milionów płyt Presleya na całym świecie. A na jego deklu znalazł się grawerunek o treści: „To Elvis, 75 Million Records, RCA Victor, 12-25-60”. Jego autentyczność potwierdzał specjalny certyfikat oraz zdjęcia gwiazdora z czasomierzem na nadgarstku. Co ciekawe, nabywcą zegarka okazało się Muzeum Omega. Inny przykład używanego zegarka o wysokiej wartości? Rolex Daytona z 1968 roku, którego nosił na nadgarstku Paul Newman. W 2017 roku czasomierz sprzedano na aukcji za prawie 17,8 milionów dolarów, czyli niemal 70 milionów złotych. To czyniło go wtedy najdroższym zegarkiem naręcznym w historii.

Czy warto inwestować w zegarki?

Inwestowanie w zegarki nie jest dla wszystkich. Jeśli oczekujesz szybkiego zysku, to nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Czasomierze są wieloletnią, długofalową lokatą kapitału. Nie polecam tego biznesu również osobom, które nie są choć trochę zainteresowane tą tematyką. Ogrom wiedzy potrzebnej do świadomego i trafnego inwestowania w zegarki jest na tyle duży, że bez chociaż odrobiny pasji bardzo trudno się w tym świecie odnaleźć. Inwestowanie w zegarki postrzegam więc jako etap rozwoju zamiłowania do czasomierzy i metodę dywersyfikacji dochodów, niż podstawowy sposób zarabiania pieniędzy.

Ale czy warto inwestować w zegarki? Oczywiście, że tak. To świetna okazja, by lepiej poznać sztukę zegarmistrzowską, poszerzyć wiedzę, poznać nowych ludzi, a także docenić piękno zegarków. I nie ma się co oszukiwać – to również możliwość zdobycia dużych zysków. Najdroższy zegarek na świecie kiedykolwiek sprzedany na aukcji – unikatowy Patek Philippe Grandmaster Chime 6300A-010 – w 2019 roku osiągnął cenę około 31 mln franków szwajcarskich, czyli ponad 120 milionów złotych! Na samej górze gra toczy się o wielką stawkę.

fot. Bexsonn.com

Polecane
Komentarze ()
Avatar
Majk napisał:
Marzec 15, 2020 - 20:12 - Odpowiedz

Panie Jakubie, oby więcej takich tekstów. Widać ekspercką wiedzę, ten blog byłby wspaniałym medium, gdyby takie treści pojawiały się dużo częściej. Nie myślał Pan o tym?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 15, 2020 - 20:16 - Odpowiedz

  Bardzo dziękuję, jednak przygotowanie takich tekstów jest bardzo czasochłonne, a biorąc pod uwagę fakt angażowania się w inne projekty taka częstotliwość jest niemożliwa. Niemniej będę się starał publikować częściej!

Avatar
Mateusz_Zarzycki napisał:
Marzec 15, 2020 - 20:13 - Odpowiedz

Jakub gratuluję zakupu Audemars Piguet Royal Oak – długo czekałeś?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 15, 2020 - 20:15 - Odpowiedz

  W sumie licząc od podjęcia decyzji – 2 lata. A na ten konkretnie model- rok. Polski butik był pierwszy, który zadzwonił. U nas to super wygląda, w NYC dawali 2 lata.

Avatar
MJ2 napisał:
Marzec 15, 2020 - 20:14 - Odpowiedz

Świetny tekst!

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 15, 2020 - 20:14 - Odpowiedz

  Dziękuję!

Avatar
Lucjan napisał:
Marzec 15, 2020 - 21:28 - Odpowiedz

Jakub, super artykuł. Jaki model Seiko poleciłbyś?

Avatar
Kewin napisał:
Marzec 16, 2020 - 10:31 - Odpowiedz

W jakie zegarki Ty zainwestowałeś ? Wystarczy jeden model ;) Wiem że masz AP, IWC i Omegę, ale masz coś co kupiłeś z nastawieniem „nie noszę, chcę zarobić” ?

Avatar
Piotr napisał:
Marzec 16, 2020 - 10:34 - Odpowiedz

A czy Seiko to marka luksusowa? Chyba trudno w SEIKO szukać modeli inwestcyjnych. I zawsze warto napisać budżet, jaki ma Pan budżet?

Avatar
Lucjan napisał:
Marzec 16, 2020 - 13:47 - Odpowiedz

Jakub, super artykuł. Czy możesz polecić jakie modele Seiko mają potencjał inwestycyjny?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 30, 2020 - 11:35 - Odpowiedz

  Bardziej jako lokata kapitału, na pewno znajdą się jakieś rzadkie, kolekcjonerskie egzemplarze, jednak szczerze mówiąc ta marka zawsze była daleko od moich zainteresowań.

Avatar
Kacper napisał:
Marzec 16, 2020 - 14:00 - Odpowiedz

Myślę, że bardziej mowa tu o Grand Seiko

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 30, 2020 - 11:33 - Odpowiedz

  Nawet Grand Seiko trudno rozpatrywać z perspektywy inwestycji. Tak naprawdę to głównie trzy marki: Patek, AP, Rolex.

Avatar
Marzec 18, 2020 - 14:11 - Odpowiedz

Bardzo dobrze napisane ;)

Avatar
Nick napisał:
Marzec 19, 2020 - 13:40 - Odpowiedz

Bardzo lubię tematy zegarkowe. A jak jeszcze są fachowe. To można czytać i czytać. Mam taką podpowiedź. Niech pan podzieli zegarki na kraje typu Japonia, Szwajcaria i Niemcy. I opisze je według tego klucza. Zaznaczam zawsze jest to luźna propozycja.

Avatar
Bartosz napisał:
Marzec 26, 2020 - 15:36 - Odpowiedz

Wow! Ten tekst jest naprawdę świetny. Nawet nie wiedziałem, że w świecie zegarków aż tyle się dzieje. To normalnie jak odkrycie nowej planety! A tak z ciekawości: dlaczego damskie zegarki nie osiągają takich wartości jak męskie?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 30, 2020 - 11:32 - Odpowiedz

  Bo są mniej pożądane? Kobiety mają kompletnie inny stosunek do zegarków od mężczyzn. U kobiet trochę podobnie jest z torebkami. Tutaj szukałbym analogii.

Avatar
Mateusz R napisał:
Marzec 30, 2020 - 11:28 - Odpowiedz

Inwestowanie w zegarki jeszcze nie dla mnie ale ten tekst jest wybitny. Świetnie się go czyta. Powinieneś dużo więcej pisać na blogu.

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Marzec 30, 2020 - 11:29 - Odpowiedz

  Dziękuję, bardzo mi miło. Teraz trochę więcej czasu to i tekstów więcej. Niemniej staram się publikować tak często jak tylko mogę.

Avatar
Paweł napisał:
Kwiecień 03, 2020 - 11:11 - Odpowiedz

Super artykuł, ciekawi mnie czy podobne zasady mogą się odnosić np. do butów?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Kwiecień 03, 2020 - 21:33 - Odpowiedz

  Inwestowanie w buty?

  Jakub Roskosz
  Jakub Roskosz napisał:
  Kwiecień 03, 2020 - 21:34 - Odpowiedz

  To raczej niemożliwe. Buty się zużywają, nie znam takich, które nabierają wartości po np. roku noszenia. A z zegarkami jest to możliwe. No chyba, że jesteś LeBronem. :)

Skomentuj

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting.

Wszystkie wpisy w kategorii
02/02/2020CreweWielka Brytania Prawdziwe centrum dowodzenia – wizyta w fabryce Bentley Motors w Crewe
13/12/2019WrocławPolska Dlaczego warto robić zakupy w outlecie?
10/12/2019WrocławPolska Biznesowy laptop dla podróżników. Wypróbowałem HP Elite Dragonfly, który wytrzymuje na baterii 24h!
06/11/2019MiamiUSA Płynąłem Symphony Of The Seas. Ile kosztuje rejs największym statkiem na świecie? Czy warto? 
05/10/2019MiamiUSA Lexus LY 650 – luksusowy jacht jak sportowe coupe
11/09/2019WrocławPolska BMW Individual, czyli coś więcej niż samochód szyty na miarę
12/08/2019WrocławPolska Fotel masujący – więcej niż wygoda
04/08/2019Madryt / Tor JaramaHiszpania Toyota Supra 2019 – test w hiszpańskim słońcu
24/06/2019Lago di GardaWłochy Jezioro Garda – idealne miejsce do życia?
29/05/2019Lago di GardaWłochy Mój pierwszy raz na e-bike’u – jezioro Garda i Kellys Tygon 70
15/05/2019WrocławPolska Dobry ekspres do kawy – jaki wybrać?
27/03/2019ParyżFrancja Hermes – więcej niż krawaty
02/02/2019WrocławPolska Zimowa przygoda z Toyotą Hilux Hilly 
18/12/2018WarszawaPolska “Czy my się znamy?” IKEA z mocnym spotem na Święta
15/12/2018WrocławPolska 8 grzechów głównych sprzedawców w sklepach odzieżowych. Co irytuje klienta?
13/11/2018Los AngelesUSA Mój amerykański sen w Los Angeles
26/09/2018WrocławPolska Kultowe marki: Montblanc
04/09/2018EttlingenNiemcy Z miłości do muzyki. Wizyta w laboratorium HARMAN/JBL
29/07/2018WrocławPolska Wielkie zalety i małe wady miejskiego carsharingu
12/07/2018BarcelonaHiszpania 5 powodów, dla których już dziś powinieneś zacząć się ścigać na torze
11/04/2018WrocławPolska Alfa Romeo Giulia – włoska odpowiedź na nudne, niemieckie sedany
09/04/2018ParyżFrancja 5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach
31/03/2018Poligon w DrawskuPolska Toyota Land Cruiser na poligonie w Drawsku
18/03/2018Omega Boutique WarszawaPolska Zobacz najbardziej angażującą treść w historii bloga
06/03/2018WarszawaPolska Jaguar E-PACE. Elegancki kot
27/12/2017WrocławPolska Dlaczego kupowanie podrób to zawsze zły pomysł?
17/12/2017WrocławPolska Alfa Romeo Stelvio. Najpiękniejszy SUV na rynku? 
06/12/2017WarszawaPolska 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla mężczyzny
03/12/2017WrocławPolska Włosi. Mistrzowie designu?
21/11/2017WrocławPolska 13 aplikacji mobilnych bez których nie wyobrażam sobie podróży
09/10/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na Tor Wyścigów Konnych Służewiec? Część 3 
30/09/2017WrocławPolska Włoskie dzieło sztuki. Kultowe Ferrari GTB Turbo
26/09/2017WrocławPolska 10 porad jak zacząć się stylowo ubierać
22/08/2017Pebble BeachUSA Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Najpiękniejszy samochód roku?
19/08/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na wyścigi konne? Cześć 1
30/07/2017Palma De MallorcaHiszpania 5 powodów dla których warto zaplanować wakacje na Majorce
17/07/2017WarszawaPolska 5 powodów dla których warto kupić drogi zegarek
23/05/2017WrocławPolska Bentley Bentayga. SUV dla arabskich sokolników
18/05/2017WrocławPolska 5 rzeczy, które powinieneś mieć w podróży. Uroda
22/04/2017GironaHiszpania Girona – bezszelestna wyprawa w głąb czasu
22/04/2017WrocławPolska W drugiej skórze na lotnisku
22/04/2017WarszawaPolska Polskie marki, które warto znać
12/02/2017LondynWielka Brytania Wieczór w Londynie
23/01/2017KrabiTajlandia Tajlandia. 6 powodów dla których warto ją odwiedzić!
28/12/2016GdańskPolska 10 ulubionych produktów 2016 roku
19/12/2016WrocławPolska W smokingu
14/12/2016VilleretSzwajcaria Z wizytą w Villeret
06/11/2016WarszawaPolska 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś założyć
24/10/2016WrocławPolska Czy w t-shircie można wyglądać stylowo?
10/10/2016WarszawaPolska Zrób to sam. Kurs zegarmistrzowski Omega
05/10/2016WrocławPolska Jak dbać o zarost?
01/10/2016WarszawaPolska Akcesoria skórzane w Malton&Kielman. Krok po kroku
22/09/2016WarszawaPolska Moc pod butem
18/09/2016ParyżFrancja Ubiór Grzegorza Krychowiaka. Stylizacje z Paryża
17/09/2016WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych modowych błędów
01/09/2016WrocławPolska Terenowa przygoda w górach
21/08/2016MediolanWłochy 20 profili o modzie męskiej na Instagramie które warto obserwować
26/07/2016RodosGrecja Weekend poza miastem
12/06/2016WrocławPolska Jak dbać o włosy?
28/04/2016 Z Maserati Gran Turismo
20/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim kurorcie
15/03/2016GenewaSzwajcaria Najciekawsze auta z Geneva Motor Show 2016
22/02/2016WalencjaHiszpania Moda na Priusa. Relacja z Walencji
22/11/2015ReykjavíkIslandia Wizyta w islandzkiej fabryce swetrów
18/05/2015 Jak kupować portfel?
27/04/2015 Kultowe marki: Ralph Lauren
23/12/2014PoznańPolska Grzegorz Krychowiak w roli modela
07/09/2014 Niebywała kolekcja krawatów
16/07/2014TokioJaponia Sprezzatura w modzie męskiej
04/07/2014 NBA Style! Styl koszykarskich gwiazd
20/03/2014 Kiedy luksus przestaje być luksusem
13/03/2014 Gwiazdy koszykarskiego Śląska pod krawatem!
03/12/2013 Kultowe marki: Jordan Brand
03/07/2013 Jak elegancko wyglądać latem?
06/06/2013 W garażu Ralpha Laurena

Pozostając na stronie zgadzasz się na politykę cookies Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij