Lifestyle · 3 min

Lexus LC 500 – nowoczesna hybryda czy V8?

Nowe coupe Lexusa o nazwie LC 500 to prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej. Piękna bryła, która może spokojnie konkurować z Aston Martinem DB11. Środek, który definiuje poziom premium, a nawet premium plus. No i osiągi, których nie powstydziłby się niejeden wóz sportowy, choć Lexus LC 500 nie jest typowym sportowcem. To samochód stworzony do dostojnej, ale zarazem dynamicznej jazdy, szczególnie po krętych górskich drogach. Nie boi długich dystansów, a kilkugodzinna jazda przynosi wiele frajdy kierowcy i pasażerowi. Tylko którą wersję wybrać? Hybrydę, czy V8?

Podczas testów na greckiej wyspie Rodos miałem okazję jeździć zarówno wersją hybrydową LC 500h, jak i klasycznym V8, czyli LC 500. I wiecie co? Obie wersje są fantastyczne. Zacznę od potężnego benzyniaka V8 – właściwie takiego auta już nie powinno być. Kiedy inni producenci aut tej klasy stosują downsizing i zamiast ryczącej “fałki” zaczynają stosować miejsze jednostki obłożone turbinami, Lexus prezentuje swoją wersję rasowego GT. I chwała mu za to, choć spodziewam się, że to już będzie ostatni taki Lexus. Obowiązkowo sprawdźcie poniższe video. Lexus LC 500 w akcji. Korzystając z okazji zapraszam serdecznie do subskrybowania mojego kanału na YouTube. I do sprawdzenia wcześniejszego wpisu o mojej wyprawie na Rodos (link).

Z drugiej strony jest jego hybrydowy brat. czyli kontynuacja hybrydowej rewolucji marki. Lexus konsekwentnie dostarcza hybrydowe warianty swoich modeli, które zresztą są bardzo lubiane przez użytkowników. Hybrydowy Lexus LC 500 jeździ świetnie, nowoczesny system Multistage świetnie się sprawdza. Brakuje mu tylko rasowego dźwięku, ale wkrótce pewnie będzie można wybierać z poziomu iPhone’a dzwięk wydobywający się z głośników. W tym kierunku idzie (jedzie) świat. A niebawem nam odleci- w statku kosmicznym zaprojektowanym przez… Lexusa (link).

Podsumowując – do garażu z kolekcjonerskimi egzemplarzami brałbym wersję V8, ale na co dzień – zdecydowanie hybrydę. Osiołkowi w żłoby dano – a Wy na co stawiacie?

Podobne wpisy

Komentarze (1)

  • MateoCrilo

    Zdecydowanie V8. Choć żadnym nie jeździłem 😀

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail