13 aplikacji mobilnych bez których nie wyobrażam sobie podróży
Bez znaczenia, czy jedziemy w podróż biznesową, delegację, czy na wakacje zawsze mamy przy sobie smartfona. Jednak nie zawsze potrafimy wykorzystać jego możliwości na 100%. Czasami wystarczy zainstalować kilka aplikacji, aby podróżowanie było przyjemniejsze i dużo bardziej wygodne. Zobaczcie bez których aplikacji nie wyobrażam sobie moich podróży.
Chyba nikt nie wyobraża sobie podróży i całkowitej rezygnacji ze smartfona. Oczywiście taki mały detoks w dzisiejszych czasach przyda się niemal każdemu, jednak przecież nie wszystkie podróże to spędzanie czasu na beztroskich wakacjach. Większość z nas podróżuje często w sprawach biznesowych korzystając z dobrodziejstw nowych technologii niemal bez przerwy. Odpowiednia konfiguracja naszych urządzeń i aplikacji mobilnych potrafi dać nam o wiele więcej możliwości oszczędzając przy tym sporo czasu.
Pyszne.pl
Aplikacja służąca do zamawiania jedzenia. Bardzo prosta, intuicyjna. Wystarczy podać lokalizacje, wybrać jedzenie i pozycje z menu. Jest bardzo pomocna w podróży, gdy nie znamy lokalnych restauracji, nie wiemy, która dowozi jedzenie, a która nie. I co bardzo ważne- możemy płacić online za pomocą karty lub przelewu internetowego. Mało kto wie, że aplikacja działa również poza granicami naszego kraju. To produkt globalny, dostępny aktualnie również w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Francja, Portugalia, czy Wietnam (link).
Wallet
Gdy Apple prezentował Wallet sądziłem, że to będzie kolejna bezużyteczna w naszym kraju aplikacja. Myliłem się. Warto odkryć tą funkcję w swoim iPhonie. O co chodzi w Wallet? To po prostu portfel, w którym gromadzimy wszystkie karty pokładowe, potwierdzenia noclegów etc. Co najważniejsze aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi liniami lotniczymi na świecie, dzięki czemu po dokonaniu odprawy możemy zapisać kartę pokładowe w swoim Wallecie. W dodatku aplikacja po włączeniu funkcji lokalizacji i powiadomień informuje nas za pośrednictwem pushy o zbliżającym się locie (gdy jesteśmy w okolicach lotniska). Wystarczy przesunąć palcem, aby otworzyła się na głównym ekranie. Co naprawdę ułatwia odprawę, gdy jesteśmy obładowani bagażami i dzięki temu nie musimy wyciągać kartek, szukać w mailu etc. Wallet jest świetny. Nie wyobrażam sobie lotów bez tej aplikacji. Niesamowita wygoda. Dostępna tylko na iPhone.
EcoCar
Aplikacja korporacji taksówkarskiej EcoCar, dzięki której możemy zamówić taksówkę bez dzwonienia. Wystarczy wpisać, lub zaznaczyć pinezką na mapie miejsce odbioru i potwierdzić zamówienie. Ogromnym plusem jest fakt, że można podróżować bezgotówkowo doładowując wcześniej konto.
Po okresie rozliczeniowym otrzymujemy jedną zbiorczą fakturę za wszystkie przejazdy. Dodatkowo, EcoCar daje nam do dyspozycji fajny gadżet – taksówki są wyposażone w elektroniczny wyświetlacz na dachu. Możecie dowolnie zaprojektować swój komunikat, za każdym razem kiedy zamawiacie taxi przez aplikację (link).
Nie bez znaczenia w wyborze korporacji był fakt, że EcoCar korzysta z nowych, komfortowych i ekologicznych samochodów hybrydowych. Od niedawna flota EcoCar, została rozszerzona o dodatkowe auta mercedesa, a w aplikacji pojawiła się nowa usługa, która wielu z Was może się spodobać. Wystarczy kliknąć w apce „Z GÓRY WIEM ILE ZAPŁACĘ” i do wskazanego miejsca można podróżować nowym Mercedesem Vito, za określoną w aplikacji cenę. Na tę chwilę jest to jedyna aplikacja, która w tak prosty i wygodny sposób łączy dwie usługi przewozu.
Chrono24
Każdy fan zegarków zna tę aplikację. Zegarkowy eBay. Znajdziemy tam wszystko, a nawet więcej ze świata czasomierzy. Zegarki nowe, używane, vitnage, pasówki, limitowane edycje, akcesoria, rotomaty, części etc. Używam w podróży bo w ciągu dnia nie mam po prostu na to czasu. Oczywiście wadą aplikacji- (jak i każdej innej z ofertami) jest fakt, że nie działa w trybie offline. Więc np. w samolocie jest bezużyteczna.
Booking.com
Prawdopodobnie największa i najlepsza wyszukiwarka noclegów. Hotele, apartamenty, hostele, pensjonaty, kwatery prywatne. Znajdziemy tam wszystko. To przez Booking.com bookowaliśmy nocleg na fermie owiec na Islandii, czy luksusowy hotel na wyspie Bali. Przy częstym zamawianiu otrzymujemy status konta „genius”, dzięki któremu otrzymujemy specjalne bonusy jak np. zniżkę za nocleg, śniadanie wliczone w cenę, late checkout, powitalny drink, czy pokój z lepszym widokiem. Zamawianie jest bardzo intuicyjne i proste, a gdy jesteśmy zarejestrowani rezerwacji możemy dokonać w mniej niż minutę. (link).
Google Maps
Co bez nich byśmy zrobili? Są coraz doskonalsze, działają w trybie offline, nawigują naprawdę dobrze, nawet pieszo po wąskich uliczkach Wenecji (sprawdzone info). Trudno zaplanować podróż nie korzystając z map Google. Do tego mamy opcję witrualnego spaceru i np. jeszcze przed podróżą możemy sprawdzić jak wygląda okolica naszego hotelu i czy aby na pewno w drodze na plaży z hotelu nie ma np… 100- metrowego klifu. (link)
Uber
Uber używam bardzo rzadko i sporadycznie. Ma wiele wad, przez które nie korzystam z niego w Polsce. Jednak w podróżach zagranicznych jest nie do zastąpienia. Jest w wielu miejscach na świecie, można podróżować bezgotówkowo etc. Nie musimy martwić się o telefon na taksówkę, o to czy znajdziemy na postoju wolny samochód i czy na miejscu będzie wypożyczalnia. Uber to bardzo wygodne rozwiązanie. Dlaczego nie używam go w kraju? Po pierwsze w taxi jestem ubezpieczony, kierowca w 90% przypadków lepiej zna miasto- co owszem w czasach nawigacji nie jest bardzo ważnym aspektem, jednak niejednokrotnie się przydaje. I przede wszystkim- kierowcy Ubera nie mogą przebywać na postojach taksówek, jeździć pasami dla Taxi i Busów, co czasami jest decydujące o tym, czy dojadę na czas i czy taksówkarz będzie mógł poczekać w wygodnym dla mnie miejscu np. pod samym dworcem.
Gra Kulki
Prosta, odprężająca gra. W AppStore znajdziecie kilkadziesiąt, jak nie kilkaset wersji tej gry. I tak naprawdę niczym się od siebie nie różnią poza wyglądem i kolorem kulek. I co najważniejsze- działa w trybie offline i nie za bardzo zużywa baterię. Używam tylko w samolocie, gdy ilość dostępnych aplikacji na smartfonie działających offline jest naprawdę bardzo mała.
Internetowy komunikator. Trudno o lepsze narzędzie do komunikacji podczas dalekich podróży. Owszem w Unii Europejskiej zniesiono roaming, ale wszędzie poza nią on dalej obowiązuje. WhatsAppa docenimy więc szczególnie wtedy gdy jesteśmy naprawdę daleko od Polski, co za tym idzie ceny połączeń, sms i Internetu w sieci są bardzo wysokie. Sporo używałem będąc w Peru, Tajlandi, czy Bali. Należy jednak pamiętać, żeby w takich sytuacjach używać tylko po połączeniu z siecią WiFi chcąc uniknąć wysokich opłat.
Snapchat
Dlaczego Snapchat? Jestem jego aktywnym użytkownikiem, który codziennie dodaje kilka Snapów na My Story. Będąc w podróży to naprawdę świetna pamiątka. Całe My Story można wyeksportować w formie Video. Bardzo przyjemnie się do tego wraca. Oczywiście należy unikać podczas prowadzenia pojazdu, może się okazać tragiczne w skutkach. Przy okazji zachęcam do dodania mnie na Snapie, znajdziecie mnie pod nickiem: roskosz (link).
Bilkom
Oficjalna aplikacja PKP. Oczywiście zamawianie biletów poprzez aplikację mobilną w dalszym ciągu jest niemożliwe, czy nawet sprawdzenie opóźnienia pociągu ale cieszmy się tym co jest. Do czego używam więc Bilkom? Do sprawdzenia rozkładu jazdy pociągów. Nie wymagajmy zbyt wiele, pamiętajmy, że w dalszym ciągu piszę o Polskich Kolejach Państwowych.
Notatki
Gdy mamy dużo wolnego czasu, a w podróży np. w samolocie zdecydowanie go nie brakuje do głowy potrafią wpaść naprawdę ciekawe pomysły. Warto jest je więc gdzieś zapisać, aby w dowolnym czasie móc do nich wrócić. Głównie do tego celu wykorzystuję aplikacje Notatki. Czasami nawet to na smartfonie powstawały teksty, publikowane na łamach tego bloga, czy na www.mvpmagazyn.pl (link). Po prostu nie zawsze mam czas napisać tekst w komfortowych warunkach, np. z laptopem w łóżku, czy przy biurku.
iPolak
Aplikacja, którą powinien mieć zainstalowaną każdy podróżujący Polak. Posiada wszystkie niezbędne informacje dotyczące każdego kraju na świecie. Znajdziemy tam lokalizacje Ambasad, Konsulatów, czy Instytutów, oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa, podróżowania po kraju, cła, obyczajów, numerów alarmowych, SOS. itp. Jest prosta w użyciu, a w nagłych sytuacjach może okazać się bezcenna.
Oczywiście zachęcam do dzielenia się swoimi aplikacjami w komentarzach, które ułatwiają podróż. Z chęcią się dowiem z jakich aplikacji korzystacie.
Podobne wpisy
Omega Speedmaster – ciekawostki, które powinien znać każdy fan zegarków
Kultowe marki: Brunello Cucinelli. Ludzie i jakość ponad wszystko
Stylowe gadżety do salonu i gabinetu. 7 rzeczy, które odmienią każde wnętrze
Patek Philippe i Tiffany. Wyjątkowe partnerstwo na szczycie
Luksusowe hotele w Polsce. 10 ekskluzywnych miejsc, które warto znać
Czy warto szyć garnitur na miarę w Tailors Club?
Komentarze (12)
Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie podziękować za Państwa ciągłe wsparcie i patronat. To Wasze entuzjazm dla wysokiej jakości dań napędza nas do ciągłego innowowania i podnoszenia jakości naszych potraw.
Booking.com naprawdę daje rade powiem więcej moim zdaniem absolutnie niezbędny
A Spotify? Co to za podróże bez muzyki? 😉
O aplikacji IPolak nie miałem najmniejszego pojęcia. Zaraz ją sprawdzę, bo mnie zaintrygowała.
Polecam OSM Androida lub/i Wikiloc, bardzo przydatne, jeżeli na jakimkolwiek wyjeździe zamierzamy robić coś innego, niż siedzenie w jakimś mieście i hotelu
Jakubie.
Brakuje Tripadvisora! to chyba najbardziej użyteczna apka w podróżach (zarówno lokalnych jak i zagranicznych).
Wymieniłbym jeszcze Instagram – tam zachowujemy najciekawsze ujęcia z wyjazdu.
Zestawienie poza tym dość ciekawe.
ps.
Ch24 w podróży? Serio?
Jasne, a dlaczego nie. Ja bardzo często przeglądam zegarki na Chrono24 właśnie w pociągu. Może to zboczenie, ale tak robię ;))
Od siebie dodaję:
1. Jak dojadę – dla Google Maps dobre uzupełnienie co do transportu miejskiego
2. Google Keep – mój ulubiony notatnik
3. Google street view – czasami lepiej wiedzieć jak w realu (3D) będzie wyglądać dana ulica, zabudowanie
Polecam Koleo – to jedna z nowszych aplikacji do sprawdzania pociągów, łatwa, intuicyjna, co prawda nie na wszystkie pociągi można kupić bilet, ma parę wad, ale twórcy się starają, mają wprowadzić opóźnienia pociągów. Zapamiętuje już ostatnie trasy, wyświetla nasze bilety, można płacić blikiem, mają co jakiś czas promocje, np. zwrot części biletów przy płaceniu blikiem – dla mnie studenta, to gówna zaleta 😀
Ogólnie kupno biletu przy byciu zarejestrowanym, to kwestia paru sekund.
Jako, że jeżdżę pociągami codziennie (pon-czw), to aplikacja jest dla mnie niezbędna. A co najważniejsze – cały czas się rozwija, jak ja w tematach klasycznej męskiej elegancji.
Pozdrawiam 🙂
Przede wszystkim dodałbym jeszcze skycash – idealne do zakupów biletów do miejskiej komunikacji, ale i też połączeń pociagowych w całej Polsce, biletów do kina, parkingowych i do tego posiada parę innych udogodnień dla tych, którzy nie narzekają na brak zajęć. Do tego dodać szybkie płatności i intuicyjna obsługę i okazuje się, że mamy (wg mnie) must have 🙂
Dziękuję. Sprawdzę!
W Polsce polecam SkyCash. W jednym miejscu można kupić bilety na pociąg, komunikację miejską, opłacić miejsce postojowe itp.
Dzięki! Nie korzystałem, ale wygląda ciekawie. Sprawdzę!
Dodaj komentarz