Bentley Bentayga Falconry by Mulliner_34
Lifestyle · 2 min

Bentley Bentayga. SUV dla arabskich sokolników

Bentley Bentayga. Prawdopodobnie najbardziej luksusowy SUV na świecie. Wydawałoby się, że już w podstawowej wersji, (która kosztuje milion złotych) ma już wszystko, aby móc w pełni komfortowo podróżować. Nic bardziej mylnego. Podstawowa wersja nie posiada przecież specjalnego wyposażenia służącego do bardzo komfortowego przewożenia w nim… drapieżnego ptaka. Od teraz możemy taki zestaw zamówić w opcji dodatkowej.

Sokolnictwo na Bliskim Wschodzie uznaje się za sport królów. Szejkowie dbają o swoje drapieżne ptaki w wyjątkowy sposób. Nie tak dawno internet obiegły zdjęcia z rejsowego samolotu, na pokładzie którego książę transportował swoje sokoły. Oczywiście każdy ptak miał wykupione osobne miejsce i opiekuna. Dodam tylko, że ptaków na pokładzie było… 80.

Nie dziwi więc fakt, że Bentley, a konkretniej marka Mulliner pochyliła się nad tą wyjątkową niszą, jaką jest sokolnictwo i stworzyła specjalny ekwipunek niezbędny dla każdego sokolnika.

Bentayga Falconry pokazuje, co mogą osiągnąć nasi umiejętni rzemieślnicy. Mogą zaprojektować eleganckie i kunsztowne rozwiązania na zamówienie, które pozytywnie wpłyną na każdy styl życia czy uzupełnią pasję.- mówi Geoff Dowding, zarządzający działem Mulliner

To wyposażenie już jest hitem na Bliskim Wschodzie. Cały zestaw znajduje się z dwóch walizek na wyposażeniu których znajdziemy termosy, rękawicę do trzymania drapieżnego ptaka, a nawet chusteczki do nawilżania twarzy. Jakby tego było mało w Bentaydze z takim wyposażeniem znajdziemy specjalne miejsce wewnątrz samochodu do przewożenia zwierzęcia- na podłokietniku pomiędzy siedzeniami pasażera i kierowcy.

Trzeba przyznać, że wygląda bardzo okazale. Prawda?

fot. bentleymedia.com

Podobne wpisy

Komentarze (0)

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail