KATEGORIA
DATA WPISU
07/09/2014
MIEJSCE
,
 • KATEGORIA
 • DATA WPISU
  07/09/2014
 • MIEJSCE
  ,

Niebywała kolekcja krawatów

Dzisiejszy wpis jest wyjątkowy. Z dwóch względów. Powstawał najdłużej ze wszystkich dotychczasowych i jest to pierwszy w historii wywiad na łamach mojego bloga. Bohaterem dzisiejszej rozmowy jest Daniel Kiestra, właściciel prawdopodobnie najbardziej wyjątkowej kolekcji krawatów na świecie. Z Danielem rozmawialiśmy w...

Dzisiejszy wpis jest wyjątkowy. Z dwóch względów. Powstawał najdłużej ze wszystkich dotychczasowych i jest to pierwszy w historii wywiad na łamach mojego bloga. Bohaterem dzisiejszej rozmowy jest Daniel Kiestra, właściciel prawdopodobnie najbardziej wyjątkowej kolekcji krawatów na świecie. Z Danielem rozmawialiśmy w pięknych wnętrzach Hotelu Monopol we Wrocławiu.

Ile krawatów liczy Twoja kolekcja i dlaczego przez wielu określana jest najbardziej wyjątkową na świecie?

Moja kolekcja obejmuje około 2,5 tysiąca sztuk. Z pewnością są obszerniejsze kolekcje krawatów, moja zaś jest niepowtarzalna jeśli chodzi o jej różnorodność i wyrafinowany styl. Większość jest ręcznie szyta. Pochodzą od uznanych domów mody, łącznie z ponad 50-ciu. Włochy i Francja oczywiście dominują w moim zbiorze. Najwięcej mam od francuskiego Hermesa i włoskiego Salvatore Ferragamo. Mam ich po ok. 300 sztuk. W następnej kolejności są takie marki jak Lanvin, YSL, Gianni Versace, Kenzo, Gucci, Christian Dior, Gianfranco Ferre, Givenchy, Fendi, Ungaro, Valentino, Jean Paul Gaultier, Chanel, Prada, Brioni, Celine, Cerruti1881, Nina Ricci, Trussardi, Roberto Cavalli, Vivienne Westwood, Balenciaga, Ermenegildo Zegna, czy Chrisian Lacroix. Projektantów tych marek niewątpliwie cechuje duża wrażliwość i estetyka. Dla przykładu znam osoby, które kolekcjonują tylko Hermesy. Niestety nie znam takich w Polsce, choć pewnie i takie się znajdą.

Które z Twoich krawatów są dla Ciebie najcenniejsze?

Na szczególną uwagę zasługują te od Domenico Dolce i Stefano Gabbany z lat 60-70. Krawaty te od wewnętrznej strony na dole posiadają reprodukcje zdjęć kobiet w częściowym negliżu, bardzo stylowe i artystyczne. Ponieważ uczestniczę w wielu spotkaniach biznesowych na koniec pozytywnych rozmów zakończonych sukcesem prezentuję te atrakcje. Same od zewnątrz też prezentują ciekawe obrazy.

Wspaniałe są także te od Carnaval de Venice. Moimi ulubionymi są te z motywem Wimbledonu, 2 różne w wersji jaśniejszej i ciemniejszej, świetnie pasujące na widownię kortów w czasie sesji dziennej i odpowiednio wieczornej. Dla oddania różnorodności posiadam też m.in. krawaty z Meksyku, oddające kulturę Majów, czy z Chorwacji, kolebki historycznej krawatów.

Jeśli chodzi o szyk brytyjski to na pewno polecam posiadane przeze mnie modele marek: Pink, znanego producenta pięknych koszul, T.M.Levin, Charles Tyrhwitt z Jermyn Street w Londynie (też koszule), czy Gieves & Hawkes, legendarnego domu modu z Savile Row, szyjącego od 200 lat bespoke.

Wyjątkowe są też te od Missoni, włoskiego domu mody, który produkuje też wyposażenie wnętrz. Przepiękne są od Leonarda Paris. Dominują tam motywy kultury Afryki, bogate akanty roślinne i fauna.

Posiadam kilka bardzo eleganckich sztuk od Maurice Lacroix, producenta zegarków.  Co do rozbudowanej tematyki to jednak uwielbiam Hermesa i Salvatore Ferragamo, szczególnie te z lat odległych, czyli wstecz od lat 90. do 70. Cechowały się one wtedy bardziej wyrafinowaną elegancją.

To znaczy, że aktualnie produkowane krawaty mniej Ci się podobają?

Te obecne są bardziej powściągliwe, a co za tym idzie moim zdaniem mniej inspirują. Lubię odważne motywy na materiale z zachowaniem dużego smaku i wyczucia. Założony krawat musi mnie inspirować. Z prostych wzorów lubię polka dots oraz paisley, lecz tylko te wyrafinowane. Jeśli chodzi zaś o modele klasyczne, minimalistyczne, acz bardzo gustowne, na uwagę zasługują krawaty od E. Marinella z Neapolu, mistrza krawatów szytych na miarę. Krawatów w paski, czy monochromatycznych praktycznie nie mam. One nie inspirują, aczkolwiek znajdują czasem zastosowanie.

Przywiązujesz ogromną uwagę do estetyki. Czy kupując krawat bierzesz pod uwagę jedynie jego wzór, czy jakość również ma dla Ciebie duże znaczenie?

Jakość ma równie duże znaczenie co wzór. To głównie dlatego jestem ogromnym fanem krawatów Hermesa, po rozwiązaniu natychmiastowo wracają do swojego pierwotnego kształtu. To ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę żywotność krawata. Te wysokiej jakości służyć będą przez całe życie. W mojej kolekcji przeważają krawaty wykonane z  wysokiej jakości jedwabiu, pojawia się też kaszmir, wełna, len i bawełna. Te dobre krawaty posiadają od wewnętrznej strony oprócz, czy zamiast metki tzw. szlufkę/strzemiączko zwane też passantino. Szlufka powinna mieć potrójne mocowanie.

Czy w swojej kolekcji masz słynne krawaty seven fold? 

Oczywiście nie brakuje u mnie legendarnych seven fold. Mam je od Kitona i Bvlgari. Są w całości szyte z jednego kawałka materiału ułożonego w siedem warstw. Krawaty wykonywane tą metodą są dosyć drogie i niezwykle rzadkie, jednak trzeba przyznać, że nie wyróżniają się aż tak od ich standardowych odpowiedników jak o tym rozpisuje się wiele stron, blogów, czy czasopism.

Są przereklamowane?

Nie, jednak dobrym przykładem marki, której jakość krawatów jest nawet lepsza od seven foldów to Hermes. Krawaty tej marki, mimo, że nie są seven fold to w mojej opinii są jednymi z najlepiej wykonanych na świecie. W dodatku Hermes to jeden z niewielu ekskluzywnych produktów uważanych na całym świecie za symbol dobrego gustu.

Kilka krawatów tej marki zabrane w podróż służbową zapewnia ubranie stosownie do każdej okoliczności. Co roku powstają 2 nowe kolekcje (każda liczy 20 wzorów), a dodatkowo 10 modeli wznawia się z wcześniejszych kolekcji. Niektórzy gentlemani specjalnie pielgrzymują rokrocznie do butiku Hermesa w Paryżu, aby nabyć kilka nowych modeli na 24. Fabourg St. Honore. To na pewno poważni kolekcjonerzy.

Rozumiem, że jesteś jednym z nich?

Oczywiście.

Na ile sposobów potrafisz zawiązać krawat, i jaki typ węzła najczęściej używasz?

Węzeł staram się dobierać do całej stylizacji, tak aby ją zrównoważyć, czy nadać charakteru. W zależności od okazji i stylizacji używam ponad 20 węzłów. Moim ulubionym wiązaniem jest szwedzki węzeł krzyżowy, inaczej zwany christiansen, niezwykle elegancki, urzekający pierścieniem.

Czy są okazje, na które nie zakładasz krawata? 

Oczywiście nie wszędzie ubieram krawat, do opery zakładam muchę, krawat w tym miejscu jest dla mnie nieporozumieniem, czasami, lecz dużo rzadziej pod szyję wiążę fular. Do krawatów najczęściej używam spinek, zwykle prostych, o różnych długościach i szerokościach. Tutaj ekstrawagancji znacznie mniej, aczkolwiek mam piękne spinki z symbolem dolara, czy z nietoperzem.

Czy łączysz krawat z innymi dodatkami ubioru?

Gdy ubieram krawat, najczęściej ze spinką, to nieodłączne są wtedy dla mnie także poszetki, a żeby dopełnić ubiór to oprócz umieszczania poszetki w brustaszy, wkładam też świeżo cięty kwiat do butonierki, najczęściej róże, goździki i margaretki. Jak zauważyłeś gdy nosi się poszetki, to do krawata, ewentualnie do muchy, czy fularu. Ale nie mam ich tak dużo jak krawatów. Poszetek uzbierałem może 50.

Czy zbierasz coś poza krawatami?

Co prawda mam ok. 500 koszul i 100 marynarek, jednak nie nazywałbym tego kolekcją.  Mam ich tyle ze względu na ilość krawatów. Różne krawaty, różne kołnierzyki, klapy marynarek. Lecz nie są one zebrane w tak charakterystyczną, przemyślaną i pełną kolekcję jak krawaty.

2 500 krawatów, 500 koszul, 100 marynarek. Nie pytam o ilość butów, spodni i akcesoriów. Twoja garderoba musi być pokaźnych rozmiarów…

Tak. Specjalnie dla moich ubrań szykuję osobne lokum, gdyż klasyczna garderoba nawet pokaźnych rozmiarów nie spełnia już oczekiwań.

Czy posiadasz jeszcze jakieś pasje?

Moje inne pasje to na pewno wino i cygara, tak w ogóle kulinaria. Inspirują mnie w życiu smaki. Najbardziej zapamiętujemy właśnie je. Kultura doboru wina przypomina mi sztukę doboru krawatów. Natomiast degustacja cygar to moja stosunkowo młoda pasja. Mało jest tak przyjemnych rzeczy jak palenie cygara. Godzina „zabawy” z cygarem, jak mówią starsi pasjonaci, zapewnia wspaniałe samopoczucie.

Jak oceniasz wiedzę i styl osób publicznych jeśli chodzi o sztukę doboru krawatów i ogólnie ubioru? 

Pojawia się u mnie nutka krytycyzmu jeśli chodzi o tak ważną część ubioru dla mężczyzn jakim jest krawat. W Polsce praktycznie prawie wcale nie spotykam osób, które oddawałyby swój charakter i styl z jego pomocą. W centrach handlowych nie można znaleźć ładnych krawatów, a często osoby je sprzedające nie potrafią go zawiązać (sic!), a jak to robią to wygląda delikatnie mówiąc – fatalnie. Często w sesjach zdjęciowych takich marek jak Vistula, czy Hugo Boss widać pod szyją obrzydliwie brzydkie węzły. Brakuje wzorców, chęci i potrzeby.

Niestety nadal na witrynach wydawałoby się w miarę uznanych marek na manekinach można zauważyć krawat i poszetkę jednocześnie dokładnie z tym samym wzorem i fakturą materiału. Jak dla mnie to niesmaczne, „mundurkowe”. W zagranicznej prasie modowej jest lepiej, ale też powściągliwie. Jedynie w zachodniej prasie biznesowej widuję na zdjęciach np. Salvatore Ferragamo w stylizacjach zazwyczaj właścicieli, czy prezesów koncernów azjatyckich. Tam zaczynają przywiązywać większą uwagę, do takich „detali” jak krawat. W telewizji moim wzorem jest serial „Zakazane imperium”, to inspiracja całej mody. W filmie pełnometrażowym Hermesa widziałem tylko w Wall Street w drugiej części i to nie bynajmniej u Gordona Gekko na dodatek w wersji bardzo skromnej.

Jeśli chodzi o garnitury, marynarki, spodnie, czy nawet koszule to tutaj na pewno znajdziemy dużo więcej pasjonatów. A jak rozmawiamy o krawatach, to tutaj pewnie część blogerów modowych korzysta.

Ile krawatów powinien posiadać mężczyzna? 

To zależy od stylu, charakteru, czy okoliczności życia zawodowego, czy prywatnego. Uważam też, że lepiej nie zakładać krawata, jeśli nie oddaje on stylu i charakteru nosiciela.

Gentlemanowi nie potrzeba bardzo dużej ilości krawatów, lecz jego garderoba powinna liczyć przynajmniej między 50 a 100 sztuk. Ważniejsza jest różnorodność i jakość. Takich w polskich butikach, czy centrach handlowych raczej nie nabędziemy. Część może nabędziemy na Allegro, trafiają się Hermesy, za w miarę przystępną cenę 180-500 zł. W ofercie sprzedaży pojawia się wtedy komunikat, iż to nieudany prezent od partnerki, czy kolegi (sic!).

Ile jest warta Twoja kolekcja?

Jest bezcenna :). A tak poważnie to ponad 90% krawatów z mojej kolekcji po cenach butikowych kosztuje średnio 200-250 euro/szt., co daje wartość ok. 2,5 mln PLN. Jednak wiele egzemplarzy jest aktualnie wartych kilka tysięcy złotych. Posiadam sporo modeli krawatów, które mam tylko ja. Nabywałem część bezpośrednio z pokazów Haute Couture z najsłynniejszych Fashion Weeków na świecie. Modele te nigdy nie trafiały do seryjnej produkcji, często powstawały tylko w jednym egzemplarzu. Często marki wypuszczały limitowane edycje krawatów. Robiłem wszystko, żeby je otrzymać.

Czym się zajmujesz na co dzień? 

Z wykształcenia jestem goedetą, lecz obecnie zajmuję się doradztwem gospodarczym w tym m.in. pozyskiwaniem środków unijnych na projekty inwestycyjne. Na co dzień spotykam się z wieloma przedstawicielami sektora biznesu.

Jak ludzie z którymi się spotykasz reagują na Twoją pasję? 

Wyrażają jednocześnie zdumienie i zainteresowanie. Pytają skąd je mam, ale to nie tylko krawaty, ale cały ubiór wzbudza zaciekawienie.

Czy poprzez ubiór starasz się wpływać na ludzi i osiągać swoje cele?

Oczywiście. Moim ubiorem staram się wyrazić szacunek do rozmówcy, oraz profesjonalizm, którym kieruję się w życiu zawodowym. Przywiązuję dużą wagę do detali w ubiorze, jednak staram się tak dobierać resztę ubioru, aby krawat nie wzbudzał zbyt dużego zainteresowania, czy nawet szoku. Posiadam wiele charakterystycznych modeli, których dopasowanie nie jest takie proste i wymaga większego wyczucia stylu i doboru dodatków bardziej wyrafinowanych tj. świeży kwiat w butonierce, poszetka w brustaszy, czy spinki do krawata i mankietów koszuli. Jednak faktem jest, że to krawat zajmuje u mnie poczytne miejsce w całości stylizacji. Od krawata startuję.

To znaczy, że gdy rano się budzisz myślisz jaki ubierzesz krawat, a potem dobierasz resztę stylizacji? 

Dla wielu może wydawać się to dziwne, ale tak właśnie jest. Jestem człowiekiem sensytywnym i kieruję się intuicją kompletując mój ubiór. Nie lubię szablonowego i schematycznego myślenia. Rano wstając wybieram dany krawat i od niego zaczynam dobierać resztę ‚dodatków’. Pozwalam sobie czasem w doborze krawata na pewne, świadome łamanie ogólnie przyjętych zasad. Lubię pewną nonszalancję w swoich stylizacjach, którą ciekawy i wzorzysty krawat gwarantuje.

Twój styl jest niepowtarzalny. Jak byś go scharakteryzował? 

Od pewnego czasu wyczuwam u siebie pewną nutę nonszalancji w doborze ubioru, czy wręcz kreowania nowego stylu. Mój wizerunek wpisuje się gdzieś między włoską sprezzaturą, a brytyjskim szykiem. Stąd też dom mody Tombolini, w którym się przecież poznaliśmy stanowi dla mnie kompromisowe rozwiązanie połączenia elegancji ze swobodą. Nie znoszę sztampowego ubioru.

Czy zmieniasz w ciągu dnia krawat? 

Oczywiście. Czasami zdarza mi się zmienić krawat pięciokrotnie w ciągu dnia. Nie zakładam dzień po dniu tego samego krawata. Traktuję krawaty jak dobre przyprawy do mojego ubioru, czasami to pieprz i wanilia, czasem wręcz papryczka chili. Wtedy wydaje mi się, że „smakuję” lepiej. Staram się również dobrać krawaty pod kątem okazji. Umawiając się czy to z właścicielem stadniny koni, z pszczelarzem, architektem, maklerem, czy artystą muzykiem, malarzem mam krawat w tematyce spotkania.

Posiadam krawaty na okoliczność świąt Wielkiej Nocy, czy Bożego Narodzenia, na Dzień Matki, na małe rendez-vouz, czy na koncert jazzowy (uwielbiam tą muzykę, więc tutaj mam pamiątkowy krawat od Missoni z festiwalu w szwajcarskim Montreux, drugiego co do wielkości festiwalu jazzowego zaraz po Montrealu). Staram się być zawsze dopasowany.

Skąd u Ciebie takie uwielbienie do krawatów?

Myślę, że wynika to z mojego zamiłowania ogólnie do pięknych i gustownych rzeczy. Dodatkowo krawaty mogą oddawać niesamowitą różnorodność wzorów i motywów, a ja uwielbiam zmienność, niż stałość w ubiorze. Przy mojej kolekcji w wieku 35 lat jak rzadko, który mężczyzna mogę powiedzieć, że mam troszkę więcej krawatów niż miałem partnerek w życiu prywatnym :).

Odnoszę wrażenie, że kolekcjonowanie krawatów stanowi u Ciebie podtekst erotyczny?

To oczywiste. Moim zdaniem dla większości mężczyzn krawat stanowi swoisty afrodyzjak. Wiązanie krawatów wywołuje u mnie czasem podniecenie. Też tak masz? Myślę, że tak. Ta różnorodność i feeria barw w moich krawatach odzwierciedla pogoń za bogatym i bujnym życiem.

Czy znasz jakieś powiedzenie, złotą myśl związaną z krawatami?

Tak. Oscar Wilde powiedział „Dobrze zawiązany krawat to pierwszy ważny krok w życiu”.

Dziękuję za wsparcie przy realizacji sesji zdjęciowej duetowi fotografów, Filipowi Filipiakowi i Michałowi Floriańczykowi.

Ile krawatów liczy Twoja kolekcja?

fot. Filip Filipiak, Michał Floriańczyk

Polecane
Komentarze ()
Avatar
Robert Rasała napisał:
Wrzesień 07, 2014 - 22:02 - Odpowiedz

Zabezpieczony wpis?

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Grudzień 27, 2014 - 15:29 - Odpowiedz

  Był tylko przez chwilę.

Avatar
Robert Rasała napisał:
Wrzesień 08, 2014 - 21:26 - Odpowiedz

No, nareszcie można przeczytać :)

Kolekcja niesamowita, nierealna. Godna pozazdroszczenia, choć ja osobiście chyba bardziej zazdrościłbym marynarek, garniturów i butów. Z krawatami raczej się rozmijam i jeśli miałbym kolekcjonować, to prędzej poszetki. I na pewno nie na taką skalę…

Swoją drogą, marynarka na zdjęciu 10 od góry i ostatnim – skądinąd znajoma :)

Avatar
Wally napisał:
Wrzesień 10, 2014 - 20:53 - Odpowiedz

Cóż, moja reakcja jest mniej więcej taka:

  Avatar
  Wally napisał:
  Wrzesień 10, 2014 - 20:53 - Odpowiedz

  Jak na tym obrazku

Gentlemenfashion
Gentlemenfashion napisał:
Grudzień 27, 2014 - 15:28 - Odpowiedz

Proszę bardzo! Moja kolekcja Hermesów również się powiększa i aktualnie liczy 10 egzemplarzy. Również mogę powiedzieć, że to na pewno nie koniec!

Avatar
Jan Hylla napisał:
Styczeń 04, 2015 - 11:51 - Odpowiedz

Ilekroć czytam ten wywiad i docieram do pytania o moją kolekcję mam tylko jedną odpowiedź – za mało.

Czerwiec 17, 2015 - 18:10 - Odpowiedz

[…] Salva­tore Fer­ra­gamo. Marki nikomu chyba przed­sta­wiać nie trzeba. Jedna z naj­słyn­niej­szych i naj­bar­dziej uzna­nych luk­su­so­wych wło­skich marek. Pre­zent od kolek­cjo­nera kra­wa­tów, z któ­rym swo­jego czasu na blogu mia­łem oka­zję prze­pro­wa­dzić cie­kawy wywiad. […]

Avatar
Ja napisał:
Październik 24, 2015 - 23:17 - Odpowiedz

Zakładam krawat codziennie, bez niego nie wychodze z domu, nawet jak cały dzień w domu siedze to zakładam krawat. Preferuje gładkie, jednokolorowe, ostatnio złapalo mnie na stalowe, nawet teraz jak pisze ten komentarz również mam pod szyja stalowy.. Oczywiście jak i krawat to i garnitur.. Mozna powiedzić ze tylko do spania zdejmuję garnitur i krawat

Listopad 11, 2015 - 16:36 - Odpowiedz

[…] jakiś czas temu prze­pro­wa­dzi­łem wywiad na łamach tego bloga (do prze­czy­ta­nia tutaj). Daniel do tej pory jako jedyny klient Piazza Di Moda uzy­skał moż­li­wość doko­na­nia […]

Avatar
Ardzuna napisał:
Grudzień 05, 2015 - 01:10 - Odpowiedz

Pierwszy raz na twoim blogu i przyznaję, że temat trafił w moje gusta. Gratuluję. Zgodzę się z kolekcjonerem, iż niestety obecnie panuje moda na powrósło. Nie podoba mi się i nie będzie, gdy politycy, którzy uważają się za upper class nie mają pojęcia jak zawiazać krawat. Zresztą przyznam, iż w mojej branży (pracuję w hotelu)większość osób muszę uczyć poprawnego wiązania.

Piękna kolekcja, i znane marki.

Szerze winszuję

pozdrawiam

Avatar
Próchnik napisał:
Czerwiec 02, 2016 - 14:52 - Odpowiedz

Ja nie przepadam za takimi kolorowymi krawatami. Lubię klasyczne podejście do elegancji a nie wymyślanie. :)

Avatar
Ola napisał:
Czerwiec 09, 2016 - 11:56 - Odpowiedz

wow. Podoba mi się i pasja i styl. Lubię takich niesztampowych ludzi. Dobrze mi sie czytało ten wywiad i oglądało bo zdjecia też świetne.

Avatar
Maks napisał:
Czerwiec 08, 2018 - 12:48 - Odpowiedz

Elegancja jest konserwatywna. Nigdy nie bywa krzykliwa.

Marzec 27, 2019 - 09:43 - Odpowiedz

[…] uważanych na całym świecie za symbol dobrego gustu” – powiedział mi kiedyś w wywiadzie Daniel Kiestra, właściciel prawdopodobnie najbardziej wyjątkowej kolekcji krawatów w Polsce. Hermes to marka, […]

Skomentuj

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting.

Wszystkie wpisy w kategorii
29/03/2020Le Brassus Niebywała kolekcja krawatów
15/03/2020WrocławPolska Niebywała kolekcja krawatów
02/02/2020CreweWielka Brytania Prawdziwe centrum dowodzenia – wizyta w fabryce Bentley Motors w Crewe
25/01/2020WrocławPolska Garnitur przez Internet. Świetny pomysł czy gra w rosyjską ruletkę?
24/12/2019Nowy JorkUSA  Misja w Nowym Jorku – uroczysta gala z Omegą i Jamesem Bondem
13/12/2019WrocławPolska Dlaczego warto robić zakupy w outlecie?
10/12/2019WrocławPolska Biznesowy laptop dla podróżników. Wypróbowałem HP Elite Dragonfly, który wytrzymuje na baterii 24h!
06/11/2019MiamiUSA Płynąłem Symphony Of The Seas. Ile kosztuje rejs największym statkiem na świecie? Czy warto? 
29/10/2019RodosGrecja Golf i marynarka. Połączenie idealne na jesień?
05/10/2019MiamiUSA Lexus LY 650 – luksusowy jacht jak sportowe coupe
11/09/2019WrocławPolska BMW Individual, czyli coś więcej niż samochód szyty na miarę
12/08/2019WrocławPolska Fotel masujący – więcej niż wygoda
04/08/2019Madryt / Tor JaramaHiszpania Toyota Supra 2019 – test w hiszpańskim słońcu
24/06/2019Lago di GardaWłochy Jezioro Garda – idealne miejsce do życia?
06/06/2019Lago di GardaWłochy Moje ulubione połączenie w modzie męskiej
29/05/2019Lago di GardaWłochy Mój pierwszy raz na e-bike’u – jezioro Garda i Kellys Tygon 70
15/05/2019WrocławPolska Dobry ekspres do kawy – jaki wybrać?
27/03/2019ParyżFrancja Hermes – więcej niż krawaty
14/02/2019VilleretSzwajcaria Kultowe marki: Omega
02/02/2019WrocławPolska Zimowa przygoda z Toyotą Hilux Hilly 
28/12/2018WrocławPolska Dwurzędowy płaszcz
18/12/2018WarszawaPolska “Czy my się znamy?” IKEA z mocnym spotem na Święta
15/12/2018WrocławPolska 8 grzechów głównych sprzedawców w sklepach odzieżowych. Co irytuje klienta?
26/11/2018WarszawaPolska Wszystko z powodu wolności
13/11/2018Los AngelesUSA Mój amerykański sen w Los Angeles
18/10/2018WarszawaPolska Beż i granat w modzie męskiej. Połączenie idealne?
26/09/2018WrocławPolska Kultowe marki: Montblanc
04/09/2018EttlingenNiemcy Z miłości do muzyki. Wizyta w laboratorium HARMAN/JBL
29/07/2018WrocławPolska Wielkie zalety i małe wady miejskiego carsharingu
16/07/2018WrocławPolska Ubiór na ślub. Wszystko co musisz wiedzieć
12/07/2018BarcelonaHiszpania 5 powodów, dla których już dziś powinieneś zacząć się ścigać na torze
25/06/2018WarszawaPolska Zegarki piłkarzy. Jakie zegarki noszą gwiazdy futbolu?
11/06/2018Sky Tower WrocławPolska Szary garnitur. Idealna alternatywa dla granatu?
02/05/2018WrocławPolska 9 rzeczy, po których poznasz wysokiej jakości marynarkę
11/04/2018WrocławPolska Alfa Romeo Giulia – włoska odpowiedź na nudne, niemieckie sedany
09/04/2018ParyżFrancja 5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach
31/03/2018Poligon w DrawskuPolska Toyota Land Cruiser na poligonie w Drawsku
18/03/2018Omega Boutique WarszawaPolska Zobacz najbardziej angażującą treść w historii bloga
10/03/2018ZurychSzwajcaria Wodoszczelność zegarka. Sprawdź, czy Twój zegarek jest wodoszczelny!
06/03/2018WarszawaPolska Jaguar E-PACE. Elegancki kot
11/02/2018WrocławPolska Zestaw koordynowany z Atelier Zabłotny
24/01/2018WrocławPolska Koszula na miarę przez Internet w Henderson. Krok po kroku
18/01/2018WarszawaPolska Jak ubrać się na studniówkę?
31/12/2017WrocławPolska Jak się ubrać na sylwestra?
27/12/2017WrocławPolska Dlaczego kupowanie podrób to zawsze zły pomysł?
17/12/2017WrocławPolska Alfa Romeo Stelvio. Najpiękniejszy SUV na rynku? 
06/12/2017WarszawaPolska 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla mężczyzny
03/12/2017WrocławPolska Włosi. Mistrzowie designu?
21/11/2017WrocławPolska 13 aplikacji mobilnych bez których nie wyobrażam sobie podróży
02/11/2017WrocławPolska Jak nosić golf?
29/10/2017WarszawaPolska Garnitur w Spicco. Krok po kroku
22/10/2017WrocławPolska Piramida prestiżu marek modowych
09/10/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na Tor Wyścigów Konnych Służewiec? Część 3 
05/10/2017WrocławPolska Od RTW po Bespoke, czyli 4 poziomy wtajemniczenia
30/09/2017WrocławPolska Włoskie dzieło sztuki. Kultowe Ferrari GTB Turbo
26/09/2017WrocławPolska 10 porad jak zacząć się stylowo ubierać
13/09/2017Tor SłużewiecPolska Dress code na Tor Wyścigów Konnych Służewiec
10/09/2017RodosGrecja Moje wielkie greckie… upalanie. Wyprawa Lexusem po Rodos
22/08/2017Pebble BeachUSA Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Najpiękniejszy samochód roku?
19/08/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na wyścigi konne? Cześć 1
30/07/2017Palma De MallorcaHiszpania 5 powodów dla których warto zaplanować wakacje na Majorce
17/07/2017WarszawaPolska 5 powodów dla których warto kupić drogi zegarek
22/06/2017WrocławPolska Granatowy garnitur – 3 sposoby, aby sprawić by nie był nudny
14/06/2017WarszawaPolska Jakie wybrać buty do ślubu?
23/05/2017WrocławPolska Bentley Bentayga. SUV dla arabskich sokolników
18/05/2017WrocławPolska 5 rzeczy, które powinieneś mieć w podróży. Uroda
04/05/2017WrocławPolska Sneakersy i marynarka
22/04/2017WarszawaPolska Garnitur bespoke w Atelier Zabłotny. Krok po kroku
22/04/2017GironaHiszpania Girona – bezszelestna wyprawa w głąb czasu
22/04/2017WrocławPolska W drugiej skórze na lotnisku
22/04/2017WarszawaPolska Polskie marki, które warto znać
17/02/2017WrocławPolska Power suit wraca do łask
12/02/2017LondynWielka Brytania Wieczór w Londynie
23/01/2017KrabiTajlandia Tajlandia. 6 powodów dla których warto ją odwiedzić!
15/01/2017KrabiTajlandia Ubiór na łódkę. Sesja z Tajlandii
04/01/2017WrocławPolska Po czym poznać dobre buty?
28/12/2016GdańskPolska 10 ulubionych produktów 2016 roku
19/12/2016WrocławPolska W smokingu
14/12/2016VilleretSzwajcaria Z wizytą w Villeret
28/11/2016WrocławPolska Klasyką jesień się zaczyna
24/11/2016WrocławPolska 101 pomysłów na prezent
15/11/2016ZurychSzwajcaria 8 powodów, dlaczego warto mieć granatowy garnitur
06/11/2016WarszawaPolska 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś założyć
31/10/2016ZurychSzwajcaria Granatowy garnitur. Klasyka elegancji
24/10/2016WrocławPolska Czy w t-shircie można wyglądać stylowo?
16/10/2016ParyżFrancja Czarny garnitur. Kiedy i jak nosić?
10/10/2016WarszawaPolska Zrób to sam. Kurs zegarmistrzowski Omega
05/10/2016WrocławPolska Jak dbać o zarost?
01/10/2016WarszawaPolska Akcesoria skórzane w Malton&Kielman. Krok po kroku
22/09/2016WarszawaPolska Moc pod butem
20/09/2016ParyżFrancja Dwa rzędy pod wieżą Eiffla
18/09/2016ParyżFrancja Ubiór Grzegorza Krychowiaka. Stylizacje z Paryża
17/09/2016WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych modowych błędów
15/09/2016WrocławPolska Garnitur w kratę
01/09/2016WrocławPolska Terenowa przygoda w górach
21/08/2016MediolanWłochy 20 profili o modzie męskiej na Instagramie które warto obserwować
26/07/2016RodosGrecja Weekend poza miastem
11/07/2016WrocławPolska Dwa rzędy, bąble i 477 koni!
27/06/2016DenpasarBali Jak się ubrać na golfa?
15/06/2016DenpasarBali Letnia sesja na balijskiej plaży
12/06/2016WrocławPolska Jak dbać o włosy?
26/05/2016DenpasarBali Jak kupić garnitur na lato?
16/05/2016 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
28/04/2016 Z Maserati Gran Turismo
11/04/2016 W stylu retro z Fordem Thunderbird
07/04/2016 Gdzie kupić kamizelkę?
23/03/2016 Igor Milicic w nowej odsłonie
20/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim kurorcie
15/03/2016GenewaSzwajcaria Najciekawsze auta z Geneva Motor Show 2016
09/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim Gstaad. Sesja zdjęciowa
27/02/2016 Dwa rzędy windowpane
22/02/2016WalencjaHiszpania Moda na Priusa. Relacja z Walencji
04/02/2016 Garnitur bespoke w Tiviano Atelier. Krok po kroku
13/01/2016 Parka Tombolini
07/12/2015ReykjavíkIslandia Islandia 2015. Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej
22/11/2015ReykjavíkIslandia Wizyta w islandzkiej fabryce swetrów
18/11/2015WrocławPolska Kultowe marki: Victorinox
11/11/2015 Klasycznie na zimę
21/09/2015WrocławPolska Tombolini Zero Gravity
14/09/2015MediolanWłochy Kultowe marki: Loro Piana
31/08/2015WrocławPolska Marynarka Oscar Jacobson
10/08/2015 Koszula w kwiaty
28/07/2015 Dwurzędowa kamizelka SuitSupply
22/07/2015 Męskie buty na lato
12/07/2015WrocławPolska Marynarka Pal Zileri
17/06/2015WrocławPolska Kamizelka Emanuel Berg
09/06/2015LimaPeru 5 rzeczy dla których warto zobaczyć Peru
18/05/2015 Jak kupować portfel?
06/05/2015 Dwa rzędy SuitSupply
03/05/2015 Misura – nowa marka na polskim rynku
27/04/2015 Kultowe marki: Ralph Lauren
09/02/2015 Buty za kostkę do garnituru
14/01/2015 Jak nosić poszetkę?
23/12/2014PoznańPolska Grzegorz Krychowiak w roli modela
02/12/2014 Garnitur na chłodne dni
12/11/2014 Zelowanie butów. Za i przeciw
26/10/2014WenecjaWłochy Lumia In Venice. Z wizytą w Wenecji
21/10/2014 Stylizacja na jesień
02/10/2014MediolanWłochy Relacja z Mediolanu
23/09/2014RodosGrecja Jak kupować męską koszulę?
07/09/2014 Niebywała kolekcja krawatów
20/08/2014WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie ubrań
06/08/2014 Stylizacja na upalne dni
16/07/2014TokioJaponia Sprezzatura w modzie męskiej
04/07/2014 NBA Style! Styl koszykarskich gwiazd
09/06/2014WarszawaPolska Jak nosić garnitur? 15 żelaznych zasad
31/05/2014WrocławPolska Męskie buty. Oxfordy
28/04/2014 Granatowy garnitur
15/04/2014 Męskie buty. Lotniki
09/04/2014 10 najczęściej popełnianych błędów w ubiorze. Garnitur
20/03/2014 Kiedy luksus przestaje być luksusem
13/03/2014 Gwiazdy koszykarskiego Śląska pod krawatem!
13/01/2014 Stylizacja: Pierwszy raz w garniturze
03/12/2013 Kultowe marki: Jordan Brand
02/10/2013WarszawaPolska Piramida prestiżu zegarków
23/09/2013 Jesienna stylizacja
12/08/2013 Business formal dla mężczyzn
03/07/2013 Jak elegancko wyglądać latem?
06/06/2013 W garażu Ralpha Laurena
02/04/2013WrocławPolska 5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zegarek

Pozostając na stronie zgadzasz się na politykę cookies Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij