Jak się ubrać na wyścigi konne?
Lifestyle · 3 min

Jak się ubrać na wyścigi konne? Cześć 1

Miło mi poinformować o nowym projekcie, nad którym pracuję już kilka miesięcy. Mianowicie mam przyjemność opracowywać dress code na Trybunę Honorową Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Od II piętra z formalnym ubiorem, po parter, gdzie zasady nie są aż tak bardzo rygorystyczne. Pierwsze dwie stylizacje, wykonane na potrzeby lookbooka informującego o dress codzie na Torze Służewiec, mam przyjemność zaprezentować właśnie dziś. Jak Wam się podoba?

Na scenerię sesji wybraliśmy taras od strony głównej bieżni przed świeżo zrewitalizowaną Trybuną Honorową Toru Wyścigów Konnych Służewiec, który w ostatnich tygodniach został odmieniony nie do poznania. Zarówno wnętrze, jak i samo otoczenie zostało odświeżone. A już niebawem, dokładając małą cegiełkę do tego projektu, Tor Służewiec przejdzie drugą rewolucję – dotyczącą ubioru publiczności na wyścigi konne. Nowe zasady ubioru, które już niebawem będę mógł Wam zaprezentować w formie eleganckiej broszury.

Dwie stylizacje w jednym wpisie są nowością na blogu. Tak samo jak prezentacja stylizacji damskiej. Jestem naprawdę bardzo ciekawy co sądzicie o zestawach, które powstały przy opracowywaniu przeze mnie dress code’u. Na najniższy poziomą (pod kątem formalności) Trybuny Honorowej. Oczywiście zdecydowałem się na nakrycie głowy w postaci kapelusza- bez którego przecież trudno wyobrazić sobie ubiór gentlemanów na wyścigi konne. Zrezygnowałem też z marynarki, kosztem nieformalnego swetra. Ubiór damski w typ wypadku jest niemal analogiczny i bardzo zbliżony do stylizacji męskiej.

Dress code na wyścigi konne

Ubiór na Parter Trybuny Honorowej 

Kobiety

Choć oczywiście serdecznie zapraszamy do noszenia eleganckich ubrań również na tym poziomie, to formalny i pół formalny ubiór nie jest wymagany w tym miejscu. Niedozwolony jest jedynie ubiór sportowy (treningowy).

* Nakrycia wierzchnie mogą być noszone

* Kombinezony mogą być noszone

* Niedozwolone są stylizacje z odzieżą treningową i obuwiem sportowym

* Dozwolone są koszule i materiałowe spodnie lub jednolite jeansy

* Dozwolone są dzianiny

* Dozwolone są koszulki polo

Mężczyźni

* Obowiązuje ubiór smart casual / casual

* Dozwolone są jednolite jeansy

* Dozwolone są koszulki polo,

* Dozwolone są koszule noszone solo

* Niedozwolone jest sportowe obuwie, dresy, czapki z daszkiem, bejsbolówki, klapki, japonki, kurtki parki., bejsbolówki.

Należy pamiętać iż Tor Wyścigów Konnych Służewiec uznaje, że osoby nieprzestrzegające zasad dress code mogą zostać dyskretnie wyproszone z Trybuny Honorowej i poproszone o zajęcie miejsca w Strefie B. Już niebawem na blogu pojawią się moje propozycje stylizacji bardziej formalnych na Trybunę Honorową wraz z dress code’em w pełnej krasie. Tymczasem dajcie proszę znać co sądzicie o dzisiejszych stylizacjach?

fot. Michał Nowicki

 

Podobne wpisy

Komentarze (8)

 • Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 • David

  Opracowywanie dress codu w efekcie polegające na liście ubrań w jakich, teoretycznie, bo w praktyce jest trochę inaczej, nie wejdziemy do strefy A na Służewcu : wędkarskie kamizelki, spodnie bojówki, flanelowe koszule itd

  Śmiechu warte – takie „opracowanie” to kwestia 15 minut…

  • Mateusz Stelmach

   Chyba na stronie nie zaktualizowali? Tutaj jest OK, biorąc pod uwagę, że to jedynie parter. W innych wpisach ubiór przedstawiony jest bardziej formalny.

 • Bardzo wysmakowane i bez przesady. Świetne kryteria, świetne outfity,

 • Bartek

  Dzień dobry…
  Nie podoba mi się nowy układ Pana bloga, ale to moja subiektywna opinia. Uważam, że poprzedni był czytelniejszy. Nie wiem, czemu na sliderze na stronie głównej nie wyświetlają się najnowsze wpisy…
  A co do tego wpisu – proszę to na spokojnie przeczytać i poprawić literówki i inne błędy (poprzestawiany szyk zdań itp.) np. „(…) eleganckich ubrań na Trybunie Crównież na tym poziomie”, ” (…) dyskretnie wyproszone z Trybuny Honorowej i poproszone o zajęcie miejsca w Strefie B. z udziału w wyścigach konnych”, „Na najniższy poziomą pod kątem formalności”
  Pozdrawiam
  Bartek

  • Jakub Roskosz

   Na sliderze są najnowsze wpisy. Brak ich to chwilowy błąd, który już został naprawiony. Niemniej dziękuję za zwrócenie uwagi.
   Podobna rzecz miała miejsce z tekstem- omyłkowo dodałem wpis roboczy. Już błędy zostały poprawione. 🙂

   Pozdrawiam,
   JR

 • Daniel K.

  Kawał dobrej roboty Jakub, świetnie razem wyglądacie! Skąd okulary?

  • Pawel94

   Super sesja. Bez marynarki krawata i garnituru dalej bardzo stylowy efekt. Szacun!

   • Jakub Roskosz

    Bardzo dziękuję. Czasami wystarczy sama koszula. Choć tutaj z pewnością efekt największy robi kapelusz. 🙂

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail