Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet
Lifestyle · 3 min

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Najpiękniejszy samochód roku?

Blisko 6 metrów długości, 750 KM mocy, niesłychanie długa maska, 24-calowe felgi, tylko dwa miejsca siedzące i głucha cisza podczas jazdy, dzięki bezszelestnym silnikom elektrycznym. Wszystko to w superluksusowym koncepcyjnym samochodzie Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet, który światową premierę miał kilka dni temu podczas Pebble Beach Concours d’Elegance.

Trzeba przyznać, że wygląd Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet robi piorunujące wrażenie. Gigantyczny grill, długi przód, smukła linia bez zbędnych przetłoczeń i wlotów powietrza, ale przede wszystkim aż nienaturalnych rozmiarów tył – to wszystko ma kojarzyć się z luksusowym jachtem.

Auto wygląda, jakby było zaprojektowane przez kogoś nie z tej epoki. Kogoś, kto odważył się zaprojektować samochód inny niż wszystkie: bezkompromisowy, niezwykle elegancki i klasyczny. I wiecie co? Nie mam nic przeciwko, żeby w tym kierunku rozwijała się motoryzacja przez następne lata.

Ciekawostką jest, że ten ogromny grill ma przywodzić na myśl power suit, czyli bardzo elegancki, charakterystyczny garnitur w prążki, przez lata utożsamiany z ludźmi posiadającymi władzę (stąd też jego nazwa).

Osiągi Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Jednak to nie tylko ze względu na wygląd koncepcyjne dzieło Mercedes-Maybach jest tak bardzo wyjątkowe. Osiągi również robią wrażenie. Za napęd w Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet odpowiadają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 750 KM! Na w pełni naładowanych akumulatorach możemy przejechać 500 kilometrów, a po pięciu minutach superszybkiego ładowania przejedziemy kolejne 100. Samochód do „setki” przyspiesza w 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do skromnych 250 km/h. Choć trudno nie ulec wrażeniu, jakby samochód nie był zaprojektowany do superszybkiej jazdy.

Wnętrze i wyposażenie Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Wnętrze samochodu nie posiada żadnych mechanicznych przycisków. Wszystkie funkcje dostępne są za pośrednictwem paneli dotykowych lub sterowane głosem. I co najważniejsze w tym celu nie musimy programować żadnych komend. Twórcy Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet zapewniają, że ze swoim samochodem możemy rozmawiać bardzo swobodnie. Jak z przyjacielem. Ciekawym smaczkiem w tym bardzo nowoczesnym wnętrzu są… mechaniczne zegary na desce rozdzielczej. W wyposażeniu auta znajdziemy również uszyte na miarę walizki oraz luksusową zastawę na piknik.

Co sądzicie o tym koncepcie?

fot. mercedes-benz.com

Podobne wpisy

Komentarze (5)

 • Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

 • ciekawe połączenie klasycznego auta z bardzo nowoczesnym

 • Przód wydaje się być klasyczny, a tył auta bardzo futurystyczny, ale o dziwo – podoba mi się to! 🙂

 • Peter1990

  6 metrów czystego piękna!

 • Matb

  Swietny jest szkoda tylko ze elektryk

 • Pawel94

  Ujeżdzałbym. Dawno nie widziałem tak pięknego auta! Jak z lat 30, genialne!

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail