Lifestyle · 3 min

W garażu Ralpha Laurena

Najsłynniejszy amerykański projektant mody od zawsze był znany ze swojego ogromnego zamiłowania do motoryzacji, jednak mało kto się spodziewał, że Ralph Lauren w swoim garażu w Atlancie posiada aż tak bogatą kolekcję aut. To prywatne muzeum od środka mieli okazję zwiedzić i (na szczęście) udokumentować goście z Vanity Fair.

Widziałem kilkanaście wspaniałych garaży gwiazd, w tym m.in. Jay Leno, który przecież posiada sławną na cały świat kolekcję, ale garaż Ralpha jest bez wątpienia najbardziej niesamowitym garażem jaki kiedykolwiek widziałem. Zanim tam pojechałem obejrzałem te niewiarygodnie błyszczące zdjęcia z kolekcji samochodów Ralpha Laurena, jednak zawsze myślałem, że zostały zrobione w jakimś ważnym muzeum… nigdy nie miałem pojęcia, że były one ustawione  faktycznie w garażu Ralpha. Gdy tam wszedłem opadła mi szczena!

– mówi Todd Eberle, fotograf Vanity Fair

A w środku? Ponad 60 samochodów.  Znajdziemy takie klasyki jak w Bugatti coupe z 1938 roku, Alfę Romeo Mille Miglia, Mercedesa SSK, czy Bugatti Type 57SC Atlantic z 1963 roku, które zostało okrzyknięte… najdroższym samochodem na świecie! Nie brakuje też nowszych super samochodów tj. Bugatti Veyron i Lamborghini Murcielago SuperVeloce.

Ralph Lauren tak lubi samochody marki Ferrari, że mają one specjalnie wydzieloną salę w samym sercu tego niesamowitego prywatnego muzeum, a w centralnym miejscu ustawiona została bardzo rzadka Testa Rossa z 1958 roku. Równie zdumiewające jak cała ta kolekcja jest to, że wszystkie samochody, zwłaszcza klasyki utrzymane są w idealnym stanie, a ich właściciel często wyjeżdża nimi na prywatny tor.

Mnie niestety Ralph nie wpuścił do swojego garażu, ale wystarczyły same zdjęcia żeby również opadła mi szczena. Sprawdźcie sami!

1938 Alfa Romeo Mille Miglia Spyder.

Od lewej: 1930 Mercedes-Benz SSK “Count Trossi” roadster, 1931 Alfa Romeo Monza, 1934 Bugatti Type 59, 1938 Alfa Romeo 2.9 Mille Miglia Spyder i 1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe.

 Na pierwszym planie: 1955 Mercedes-Benz 300SL Alloy Gullwing. (2) 1955 Morgan +4 Drop Head Coupe.

1957 Jaguar XKSS

2006 Bugatti Veyron

2010 Lamborghini Murciélago Super Veloce.

1938 Alfa Romeo Mille Miglia Spyder.

1955 Morgan +4 Drop Head Coupe.

1929 Bentley 4¼4 Litre Blower.

1948 Ford “Woody” Station Wagon.

1971 Mercedes-Benz 280SE 3.5.

1965 Ferrari P2/3.

1938 Bugatti Atlantic.

 Jakbyś miał wybrać jeden samochód z kolekcji Laurena, który by to był?

fot.VanityFair.com

Podobne wpisy

Komentarze (4)

 • Bartek Chmiel

  280SE bezapelacyjnie.

 • B.B.

  Wow, a na filmiku widać, że tam trochę więcej ciekawszych (jak dla mnie) perełek pokazanych. Niesamowita kolekcja, a samo miejsce też prezentuje się genialnie. Widać ma facet gust… ciekaw jestem jakby taka kolekcja Gianniego Versace wyglądała xd Fiat Multipla? xd

 • Jakub

  Brałbym 955 Mercedes-Benz 300SL Alloy Gullwing 🙂 Albo Morgana.

 • Mati Popiel

  :O Jakimś Ferrari bym wyjechał… 😉

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail