Jakub Roskosz · 7 min

Wieczór w Londynie

To jeden z tych wyjazdów, który pozostanie w mojej pamięci na długo. Na zaproszenie Toyota Motor Europe wybrałem się do Londynu, by wziąć udział w wieczornej imprezie virtual reality przy okazji prezentacji nowego modelu samochodu – crossovera CH-R. Program wyjazd był krótki i intensywny, ale będąc już w Londynie, nie mogłem się oprzeć i nie odwiedzić jednego z najbardziej kultowych miejsc na mapie mody męskiej na świecie, czyli ulicy krawców – Savile Row.

Zapomniałem dodać, że ten wieczór w Londynie spędziłem m.in. w towarzystwie jednej z moich ulubionych aktorek – Milli Jovovich oraz kilku innych gwiazd, które towarzyszyły uczestnikom show na każdym etapie wirtualnej podróży po europejskich stolicach mody i designu. Już wyjaśniam.

Decydując się na wyjazd tak naprawdę nie wiedziałem na co się piszę. W liście powitalnym, który czekał na mnie na łóżku w wyjątkowym hotelu Mondrian, położonym nad samym brzegiem Tamizy, otrzymałem tylko zdawkową informację o „wciągającym doświadczeniu” nazwanym „The Night That Flows”. Do wieczora miałem czas wolny dla siebie, który wykorzystałem na przejażdżkę słynnym London Eye oraz odwiedziny jednego z najwspanialszych muzeów na świecie – Tate Art Gallery.

Wieczór rozpoczął się od godzinnej samochodowej wyprawy do miejsca, gdzie miał odbyć się ten niezwykły show, czyli opuszczonej fabryki gdzieś nad brzegiem Tamizy. Bardzo surowy i tajemniczy  klimat niczym z kultowej gry komputerowej Max Payne. Mroczno, chłodno, wszyscy ubrani na czarno, nikt nic nie wie. Czekamy na swoją kolejkę  do nie wiadomo czego. Dobrze, że jest WiFi. Nie zginę!

Wieczór z Millą Jovovich

Po chwili przychodzi po nas kobieta, która w równie tajemniczy sposób zaczyna nam opowiadać, o co w tym wszystkim chodzi. Ale tak naprawdę dalej nic nie wiemy. Prowadzi nas krętymi korytarzami opustoszałej fabryki, świecąc latarką pod nogi. Po chwili pogubiliśmy się, na którym jesteśmy piętrze. Gdy w pewnym momencie zostaje nam zaprezentowany samochód przy akompaniamencie laserów, muzyki i opowieści zjawiskowej Milli Jovovich już wiemy, że będziemy brać udział w show w konwencji virtual reality. Przez 30 minut “odwiedzamy” Berlin, Mediolan, Barcelonę, Londyn, Mediolan i Paryż.


Naprawdę polecam zobaczenie relacji video z tego wydarzenia i przy okazji zasubskrybowanie mojego kanału na YouTube. Niebawem również i tam będzie się naprawdę wiele działo!

Na każdym z tych etapów czeka na nas coś wyjątkowego. Przez Berlin przejeżdżamy siedząc w samochodzie, na którego szybach wyświetlana jest wyjątkowa projekcja 3D. Wychodząc z samochodu znajdujemy się już w Mediolanie na planie sesji zdjęciowej i wybiegu, na końcu którego czeka na nas modelka Giorgia Palmas i Fabio Attanasio (włoski bloger i projektant). Z Mediolanu jedziemy do Paryża, a tam coś, co mi akurat się najbardziej podobało, czyli gra w ruletkę z Etienne Pradier. Na finał dynamiczna jazda dookoła stołu do gry rajdową wersją CH-R na fotelu pasażera z kierowcą rajdowym Guerlain Chicherit. To było naprawdę niezapomniane przeżycie. W Barcelonie czekała na nas impreza, którą rozkręcał na żywo hiszpański DJ- Cuartero. Braliśmy w niej udział… siedząc w samochodzie i słuchając muzyki dzięki naprawdę świetnemu zestawowi nagłośnienia od JBL, które zostało specjalnie zaprojektowane do nowej Toyoty CH-R.

Na samym końcu czekała nas wizyta w londyńskim pubie, gdzie drinki dla nas przygotowali słynni barmani – Alex Kratena i Simone Caporale. Choć nie byłyby one tak pyszne, gdyby nie fakt, że mogliśmy ich skosztować w towarzystwie Milli Jovovich. Zwieńczeniem imprezy było after party z muzyką na żywo, wieloma innymi influencerami i gwiazdami. Działo się! Nim się zorientowaliśmy było już po północy. Powrót do hotelu, by drugiego dnia…

Savile Row!

Przed wyjściem na słynną ulicę krawców w hotelu miałem okazję przeprowadzić ekskluzywny, bardzo inspirujący wywiad z Fabio Attanasio (niebawem na blogu). Jendak wyjazd do Londynu byłby niczym bez wizyty na kultowej ulicy Savile Row. I choć sercem zdecydowanie mi jest bliżej do włoskiego spojrzenia na modę i mediolańskiej Via Montenapoleone, tak zobaczenie na żywo kultowych butików Gives & Hawkes, Huntsman, Hardy Amies, Henry Poole & Co, Stowers Bespoke, Kilgour, Scabal, czy Richard James to naprawdę miłe doświadczenie, dla kogoś kto pasjonuje się klasyczną modą męską. Klientami „złotej mili” było wiele światowych sław polityki, showbiznesu i sportu m.in. to tutaj ubiera się cała rodzina królewska, swoje garnitury u jednego z krawców szyli Winston Churchill, Charlie Chaplin, Charles Dickens, Napoleon III, czy David Beckham.

Przygoda w Londynie

Choć moja wizyta w Londynie była naprawdę bardzo krótka, na brak wrażeń zdecydowanie nie mogę narzekać. To była pierwsze tego typu impreza, w której miałem okazję wziąć udział. I mam nadzieję, że nie ostatnia. Świetny samochód, z genialnym nagłośnieniem, wyjątkowe doświadczenia podczasnspektaklu, wiele sław, dobra zabawa, a wszystko połączone ze zwiedzaniem stolicy Angli. To był niezwykle miło spędzony czas! A już niebawem kolejny przystanek! Tym razem kierunek Hiszpania. Więcej informacji wkrótce!


PS. Więcej zdjęć z wyjazdu znajdziecie na moim Instagramie, do którego obserwowania Was zachęcam!

fot. Materiały prasowe

Podobne wpisy

Komentarze (2)

 • DonaldPrelp
  Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

  How’s it going
  , would I merely steal a second to gush concerning that location? Honestly, in this huge beach of the world wide web, it’s never always that you go through a treasure like that. I happen to be genuinely quite happy that I revealed that setting. What i’m saying is, this utter amount and excellent of particulars here is amazing. Each and every time I move over, my partner and I find a new gem and valuable that’s mega related to so what so i am down into. No matter if I’m immersing in my spare-time activities or alternatively preparing for my then big activity, I can see just how the experience from this website will likely to be a total game-changer. And it happens to be not just the expertise; the design, the vibe, the gathering… it’s all stellar. Honestly, it seems like this very web site had been made exclusively for my opinion. I am going to already grading it as one of our great favorites, or one can count on it I’ll be browsing frequently. It feels like a treasure chest that continues on providing. Additionally the well part? I believe I will likely not be the one particular profiting. I have just began broadcasting to my good friends, and they all are as excited about it as we are. To whoever is at the rear of this gem of a internet site, a huge hi and thanks out to you all! You’ve got a rare find taking place , here, and I cannot have patience to see where it progresses. Hi and thanks for establishing such wonderful useful resource. I’ll be back in no time and repeatedly. Cheers to more breakthroughs! Also, I set up my very own contemporary small business websites not long ago, one can explore here: https://southwestspas.com/wp-content/uploads/2023/03/D1-Museum_Stands-2018-Amore_Bay.pdf – High-end jacuzzis Gelendale Az

 • Karl
  Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

  Hi! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog
  article or vice-versa? My website goes over a lot of the same topics as yours and I believe we could
  greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Excellent blog by the
  way!

  Take a look at my webpage jav

 • Ant.ek

  Bardzo fajnie to video wyszło. Czekam na kolejne. Pozdrawiam!

  • Jakub Roskosz

   Inne będą już bardziej poradnikowe, choć wyjazdy w miarę możliwości będę starał się prezentować w formie video. 😉

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail