5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach
Lifestyle · 6 min

5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach

Paryż. Stolica mody, kultury, kulinariów. Piękne miasto z ogromną ilością atrakcji turystycznych, niezwykłej architektury, ze świetną lokalizacją umożliwiającą szybką eksplorację innych regionów Francji. Jednak większość turystów podczas pobytu w Paryżu odwiedza tylko wieżę Eiffla, Luwr i Disneyland, które królują we wszystkich przewodnikach, rankingach i tekstach takich jak ten. Tym razem jednak chciałbym się z Wami podzielić mniej oczywistymi miejscami w Paryżu, które z pewnością warto odwiedzić, a które ciężko znaleźć w przewodnikach turystycznych.

Oczywiście główne atrakcje Paryża są niezwykłe. Wieża Eiffla robi niesamowite wrażenie za każdym razem. Podobnie Luwr, spacer ulicami z luksusowymi butikami, czy największe, najsłynniejsze muzea. Jednak podczas kilku dni w Paryżu warto również odwiedzić miejsca równie wspaniałe, a zdecydowanie mniej znane. Bez kolejek do kas i zwiedzania w tłumach. Co więc robić w Paryżu? Jakie mało znane miejsca w stolicy Francji odwiedzić?

Pigalle Basketball

Niezwykle piękne boisko do kosza położone w słynnej dzielnicy Pigalle. Nie trzeba interesować się koszykówką, aby to miejsce zrobiło na Was ogromne wrażenie. Umiejscowione w ciasnej wnęce pomiędzy dwoma kamienicami w bliskiej odległości od Placu Pigalle boisko powstało we współpracy firmy Nike i agencji fotograficznej III-Studio. Zostało pomalowane w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób. To miejsce nie jest jeszcze tak bardzo popularne, choć oczywiście nie brakuje tu ludzi, którzy przychodzą zrobić sobie po prostu zdjęcie, a nie pograć w kosza.

View this post on Instagram

WOW. The best basketball court I’ve ever seen 🏀🇫🇷❤️ #jakubroskosz #paris #france #basketball #court #basket #color #lovethisgame #sport #travels #amazing #pigalle #pigallebasketball #topparisphoto #thisisparis

A post shared by Jakub Roskosz (@jakubroskosz) on

Szampania- Ardeny

Dopiero podczas mojego czwartego pobytu w stolicy Francji (ostatni pobyt przy okazji sesji z Grzegorzem Krychowiakiem- link) uzmysłowiłem sobie jak blisko od Paryża leży kultowy region: Szampania-Ardeny. I oczywiście sam region jest słynny, bardzo popularny i nie odkrywam tutaj żadnej Ameryki, że warto go odwiedzić. Po prostu mało kto rozważa wyjazd do Szampanii podczas krótkiego pobytu w Paryżu co z mojego doświadczenia – jest błędem.

Jedynie godzina drogi od Paryża i możemy degustować najwspanialsze szampany z pięknym widokiem na wzgórza porośnięte winoroślą. To tutaj w promieniu 30 km możemy zobaczyć siedziby takich marek jak: Veuve Clicquot, Moët & Chandon, Taittinger, Dom Perignon, Krug i wiele, wiele innych. Warto też zwiedzić starówkę Reims z piękną katedrą, czy przejść się ulicą domów szampańskich w pięknej miejscowości Epernay. Nam podczas jednego dnia udało się odwiedzić siedziby trzech domów szampańskich, w tym zejść do niezwykłych podziemi marki Taittinger i dowiedzieć się zdecydowanie więcej o historii i produkcji szampanów tej kultowej marki. Czy warto? Jak najbardziej! Nawet jeśli planujesz wyjazd do Paryża na krótki, 3 dniowy city break, warto jeden poświęcić na ten region.

Punkt widokowy na galerii Lafayette

Sama galeria handlowa to miejsce bardzo znane i często odwiedzane przez turystów, szczególnie w okresie Świąt Bożonarodzeniowych. Przyjęło się, że moment, w którym pod dachem galerii pojawia się choinka to moment oficjalnie otwierający okres bożonarodzeniowy. Galeria mimo, że robi jedne z największych obrotów na świecie swoją sławę zyskała głównie ze względu na piękną architekturę przypominającą bardziej operę, a nie dom handlowy. Mało kto jednak wie, że na dachu Lafayette jest ogromny, darmowy taras, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na Paryż. To miejsce po prostu trzeba odwiedzić.

View this post on Instagram

Paris 🇫🇷❤️ #jakubroskosz #paris #france #rooftop #view #city #thisisparis #like #architecture

A post shared by Jakub Roskosz (@jakubroskosz) on

Le Ballon de Paris

Niezwykle ogromny balon, umiejscowiony w Park André Citroën, który unosi się na wysokość 150 metrów! Nie muszę mówić, że widok i samo uczucie, które towarzyszy podczas wznoszenia jest wspaniałe. Nam co prawda w tym roku nie udało się skorzystać z tej atrakcji, jednak bez dwóch zdań jest bardzo ciekawą alternatywą dla ogromnych kolejek, w których trzeba czekać pod wieżą Eiffla. Sam park też jest bardzo ciekawym miejscem, w którym podczas ciepłych dni piknikują paryżanie.

Muzeum Perfum Fragonard

Prywatne Muzeum Perfum Fragonard to tutaj dowiemy się niemal wszystkiego na temat zapachów i kultowej francuskiej perfumerii Fragonard. Jak powstają perfumy, jakie etapy obejmują, jakie znaczenie miały w przeszłości, jak ważne jest ich umiejętne dobranie? To miejsce godne odwiedzenia. Choć na uwagę zasługują nie tylko perfumy ale również sam budynek, w którym znajduje się muzeum, który został zbudowany w stylu Napoleona III. Ciekawostką jest, że wstęp do muzeum jest darmowy. Jednak wszystkie drogi prowadzą do… butiku firmowego Fragonard, w którym możemy nabyć wiele pamiątek, w tym oczywiście perfumy.

Jakie inne miejsca warto zobaczyć w Paryżu? Wpisujcie w komentarzach!

Podobne wpisy

Komentarze (1)

  • Joanna

    Dom Serge gainsbourga

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail