KATEGORIA
DATA WPISU
14/01/2015
MIEJSCE
,
 • KATEGORIA
 • DATA WPISU
  14/01/2015
 • MIEJSCE
  ,

Jak nosić poszetkę?

Poszetka. W kanonach mody męskiej była zawsze, ale do łask wróciła zaledwie kilka lat temu. Detal, który ma ogromne znaczenie na odbiór stylizacji i postrzeganie naszej osoby. Z pewnością warto więc wiedzieć co to jest poszetka, skąd się wzięła i...

Poszetka. W kanonach mody męskiej była zawsze, ale do łask wróciła zaledwie kilka lat temu. Detal, który ma ogromne znaczenie na odbiór stylizacji i postrzeganie naszej osoby. Z pewnością warto więc wiedzieć co to jest poszetka, skąd się wzięła i jak ją nosić.

Poszetka, to nic innego jak kwadratowy kawałek ozdobnego materiału noszony w zewnętrznej kieszeni marynarki – brustaszy. Dawniej poszetka wykorzystywana była jako zwykła chusteczka higieniczna, ale z czasem jej pierwotna funkcja została zmarginalizowana na rzecz walorów estetycznych. W dzisiejszych czasach stanowi już tylko wizualne uzupełnienie ubioru, a dobrze dobrana jest swojego rodzaju wisienką na torcie udanej stylizacji.

Jak już jesteśmy przy nazewnictwie, to dla porządku warto wspomnieć również o butonierce, która jest ozdobną dziurką w klapie marynarki. Kiedyś (podobnie jak poszetka) pełniła funkcję praktyczną – była dziurką od guzika, (gdy marynarki zapinano pod samą szyję), dzisiaj spotkał ją taki sam los jak poszetkę – pełni jedynie funkcję estetyczną. Do butonierki, teraz już tylko podczas ważnych uroczystości wkładamy ucięty, żywy kwiat (zazwyczaj goździk), lub przypinki. W tanich, niskich jakości marynarkach z wieszaka butonierka zazwyczaj jest zaszyta, a pseudo obszycie jest jedynie imitacją. Warto wtedy taki produkt oddać do krawca, lub spróbować rozciąć żyletką samemu w domu.

Jak nosić?

Zestaw z marynarką bez poszetki wydaje się być niekompletny, często też traci wyraz i charakter. Osoba nosząca poszetkę odbierana jest jako pewna siebie, świadoma, kreatywna, a nawet jako indywidualista. Poszetka zmienia wiele, ale kluczowym aspektem jest kwestia odpowiedniego jej ułożenia. Najbardziej eleganckim ułożeniem jest takie, gdy z brustaszy wystaje ok. 1 cm pasek poszetki w kolorze białym. Ale oczywiście nie zawsze takie ułożenie będzie odpowiednie.

Jej ułożenie to kwestia preferencji. W wielu klasycznych zestawach najlepiej wygląda biały klasyczny model, ale w stylizacjach z marynarkami dwurzędowymi, czy sportowymi modelami, taka forma nie będzie wyglądała najlepiej. Zanim wyjdziemy z domu warto przed lustrem spróbować różnych ułożeń. Należy eksperymentować. Trening czyni mistrza! Poszetka w żadnym wypadku nie może nam przeszkadzać, musi stanowić naturalny element naszego ubioru. Musimy więc ułożyć ją tak, żeby czuć się z tym dobrze.

Jak ją układać i dobierać kolorystycznie do reszty ubioru? Tu zaczynają się schody. W tym wypadku musimy się kierować wyczuciem stylu i intuicją, gdyż nie ma jasnych zasad mówiących o tym, do jakiej marynarki dobrać jaką poszetkę. Oczywiście nie jest też błędem jeśli nie będziemy nosić poszetek. Grunt, żeby ubranie z poszetką dalej wyglądało na ubranie, a nie na przebranie. To chyba jedyny element męskiej garderoby, który nie jest tak ściśle opisany zasadami. Jedną rzeczą, której nie powinniśmy robić to nosić poszetki z dokładnie tej samej tkaniny co krawat (kolor, faktura, wzór), taki zestaw to faux pas! Dobrze jest jeśli poszetka współgra kolorystycznie z resztą ubioru, ale oczywiście to nie jest regułą.

W sieci można znaleźć całe mnóstwo zdjęć na których poszetka dobierana jest na zasadzie kontrastu. Wydawałoby się, że nie może dobrze pasować do danego zestawu, a w praktyce jest inaczej.

To czy poszetka będzie pasowała do stylizacji zależy od wielu rzeczy. Tkaniny, stylu ubioru, sposobu jej ułożenia i koloru. Poszetki wykonywane są z niemal każdego rodzaju materiału. Jedwab, wełna, bawełna, len, oraz mieszanki, nie brakuje też sztucznych np. poliester (nie powinniśmy zwracać uwagi na takie poszetki). Poszetek nigdy za wiele, ale oczywiście są modele, które w garderobie muszą się znaleźć. Do klasyków należy biała, oraz modele białe, gładkie z kolorowym obszyciem. Bardzo uniwersalną jest biała poszetka z granatowym obszyciem. I przyznam się, że do pracy najczęściej obok białej używam właśnie tego modelu. Interesujące są również modele łączące 4 różne wzory na jednej poszetce tj. ten, czy ten. Ze względu na aż 4 oddzielne wzory są bardzo uniwersalne.

fot. Filip Filipiak, GQ.com, tumblr.com
Polecane
Komentarze ()
Avatar
Mateusz napisał:
Styczeń 14, 2015 - 22:52 - Odpowiedz

Do dwurzędówki zawsze układam tylko 3 trójkąty. Lubię też tak niechlujnie jak na głównym zdjęciu. Dobry wpis.

Avatar
Michal napisał:
Styczeń 15, 2015 - 09:37 - Odpowiedz

Ciekawy wpis. Gdzie kupiles tą biała z niebieskim obszyciem jesli mozna wiedziec?

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Styczeń 16, 2015 - 11:30 - Odpowiedz

  Mam jedną z granatowym obszyciem z Vistuli i z EleganckiPan.com.pl :-)

Avatar
Maj napisał:
Styczeń 15, 2015 - 22:18 - Odpowiedz

A jak z muszką? Jestem świeżo po studniówce i zauważyłam, że wielu chłopców miało poszetki identyczne jak muszka. Czy zasada, że poszetka powinna być innego koloru, wzoru itp. dotyczy także muszki czy tylko krawata?
Pozdrawiam

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Styczeń 16, 2015 - 11:30 - Odpowiedz

  Tak, dotyczy również muszki.

  Avatar
  Robert napisał:
  Styczeń 18, 2015 - 12:45 - Odpowiedz

  To akurat wina sieciówek. Sezon studniówkowy = w większości sieciówek można się ubrać od stóp do głów z dużym rabatem. Są to zestawy reklamowane jako typowe na studniówkę (garnitur, koszula, buty) i bardzo często sprzedaje się wówczas gotowe komplety krawat i/lub mucha + poszetka w tym samym kolorze.

Avatar
Artur napisał:
Styczeń 15, 2015 - 23:20 - Odpowiedz

Co z połączeniem butonierki z poszetką? Tak widzę, że na ostanim zdjęci w odważnej stylizacji występuje ich polączenie, ale co z tak uroczystą okazją jaką jest studniówka? myśłałem nad połączeniem granatowej muchy w grochy (garnitur granatowy) z biała poszetką. Czy można ten zestaw poszerzyć o butonierkę?
z góry dziękuje za podpowiedz:)

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Styczeń 16, 2015 - 11:29 - Odpowiedz

  Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc “Co z połączeniem butonierki z poszetką?” na początku tego tekstu jest wyjaśnione co to jest butonierka. Mucha w grochy + biała poszetka to dobry dobre połączenie. Ale co masz na myśli poszerzyć o butonierkę?

  Avatar
  Jan Hylla napisał:
  Styczeń 16, 2015 - 21:01 - Odpowiedz

  masz na myśli dobranie jakiegoś detalu do butonierki, względem poszetki? Butonierka to tylko dziura w klapie marynarki, jeśli chodzi o dobranie jakiegoś detalu do całości to jak najbardziej można, ale chyba trzeba mieć wówczas wyrobione poczucie stylu (przedostatnie zdjęcie, zdjęcie z wywiadu z Danielem Kiestrą – to na którym pali cygaro)

Avatar
Modny Pan napisał:
Styczeń 18, 2015 - 10:54 - Odpowiedz

Wszystko ok, ale tą bordową marynarkę to bracie ściągnij…
Już któryś raz Cię w niej widzę (na mieście również) i wygląda po prostu beznadziejnie.
Ona jest chyba za duża o 2 rozmairy?
To nie ma być hejt, tylko przyjacielska rada.
Pozdrawiam

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Styczeń 18, 2015 - 14:44 - Odpowiedz

  Jaką bordową marynarkę?

   Avatar
   ModnyPan napisał:
   Styczeń 25, 2015 - 18:05 - Odpowiedz

   Przepraszam najmocniej: chodziło oczywiście o kamizelkę, nie marynarkę ;)

    Gentlemenfashion
    Gentlemenfashion napisał:
    Styczeń 25, 2015 - 18:10 - Odpowiedz

    To dziękuję za takie “przyjacielskie rady”. Kamizelka jest odpowiednich rozmiarów. Miałem ją na sobie tylko raz w życiu, godzinę podczas tej sesji zdjęciowej. Wisi w szafie i czeka na cieplejsze dni. Nie ma więc możliwości, że mogłeś mnie w niej gdziekolwiek widzieć.

     Avatar
     Modny Pan napisał:
     Styczeń 26, 2015 - 16:06 -

     Ok, mogłem się pomylić. Możliwe, że byłeś w czymś łudzaco podobnym.
     Czyli, piszac prosto z mostu, tak kamizelka jest po prostu brzydka.
     Wybacz, że tak bezpośrednio, ale tylko opinię subiektywna wyrażam.

Avatar
Robert napisał:
Styczeń 18, 2015 - 12:42 - Odpowiedz

Dodałbym jeszcze jedną kwestię czysto techniczną. Mianowicie, dobrze jest sprawdzić relację wielkość poszetki – głębokość brustaszy. Z doświadczenia wiem, że nie ma nic bardziej frustrującego niż poszetka, która notorycznie chowa się w kieszeni i trzeba ją non stop poprawiać. O ile materiały szorstkie, takie jak len, nie wypadają źle (podobnie grenadyna) o tyle poszetki z delikatnego jedwabiu, jeśli są mniejsze, będą się zsuwały do środka głębokich brustaszy :)

Gentlemenfashion
Gentlemenfashion napisał:
Styczeń 18, 2015 - 14:46 - Odpowiedz

Butonierka to jedynie rozcięcie – dziurka. Masz wyjaśnione w tekście. To co wkładamy do butonierki to kwiat, lub przypinka. To wszystko zależy od tego co włożysz do butonierki i jak będzie wyglądało w całości.

Luty 09, 2015 - 11:00 - Odpowiedz

[…] Jak nosić poszetkę? […]

Avatar
Wojciech Hereński napisał:
Wrzesień 26, 2016 - 13:49 - Odpowiedz

Świetny i rzeczowy wpis. Ja najczęściej wybieram lniane, bo lepiej się “trzymają” w brustaszy.

Avatar
Pawel napisał:
Luty 24, 2019 - 21:50 - Odpowiedz

Dzięki Jakubie za kolejny raz artykuł bogaty w praktyczną wiedzę ! Co mnie zastanawia to twoje stanowisko mówiące o tym że biała poszetka w połączeniu z dwurzędową marynarką to nie najlepszy pomysł, czy mógłbyś rozwinąć ten temat dla czego ? Nie ukrywam ze pytam o to ponieważ ostatnio przymierzałem się do tego połączenia i w mojej ocenie wyszło elegancko. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Avatar
Jakub napisał:
Lipiec 19, 2019 - 10:30 - Odpowiedz

Zaciekawiła mnie jedna rzecz, ni cholery nie wiem gdzie zapytać. A czy spotkałeś się może z poszetką w kamizelce? Czy to jest ok?

Skomentuj

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting.

Wszystkie wpisy w kategorii
29/03/2020Le Brassus Jak nosić poszetkę?
15/03/2020WrocławPolska Jak nosić poszetkę?
02/02/2020CreweWielka Brytania Prawdziwe centrum dowodzenia – wizyta w fabryce Bentley Motors w Crewe
25/01/2020WrocławPolska Garnitur przez Internet. Świetny pomysł czy gra w rosyjską ruletkę?
24/12/2019Nowy JorkUSA  Misja w Nowym Jorku – uroczysta gala z Omegą i Jamesem Bondem
13/12/2019WrocławPolska Dlaczego warto robić zakupy w outlecie?
10/12/2019WrocławPolska Biznesowy laptop dla podróżników. Wypróbowałem HP Elite Dragonfly, który wytrzymuje na baterii 24h!
06/11/2019MiamiUSA Płynąłem Symphony Of The Seas. Ile kosztuje rejs największym statkiem na świecie? Czy warto? 
29/10/2019RodosGrecja Golf i marynarka. Połączenie idealne na jesień?
05/10/2019MiamiUSA Lexus LY 650 – luksusowy jacht jak sportowe coupe
11/09/2019WrocławPolska BMW Individual, czyli coś więcej niż samochód szyty na miarę
12/08/2019WrocławPolska Fotel masujący – więcej niż wygoda
04/08/2019Madryt / Tor JaramaHiszpania Toyota Supra 2019 – test w hiszpańskim słońcu
24/06/2019Lago di GardaWłochy Jezioro Garda – idealne miejsce do życia?
06/06/2019Lago di GardaWłochy Moje ulubione połączenie w modzie męskiej
29/05/2019Lago di GardaWłochy Mój pierwszy raz na e-bike’u – jezioro Garda i Kellys Tygon 70
15/05/2019WrocławPolska Dobry ekspres do kawy – jaki wybrać?
27/03/2019ParyżFrancja Hermes – więcej niż krawaty
14/02/2019VilleretSzwajcaria Kultowe marki: Omega
02/02/2019WrocławPolska Zimowa przygoda z Toyotą Hilux Hilly 
28/12/2018WrocławPolska Dwurzędowy płaszcz
18/12/2018WarszawaPolska “Czy my się znamy?” IKEA z mocnym spotem na Święta
15/12/2018WrocławPolska 8 grzechów głównych sprzedawców w sklepach odzieżowych. Co irytuje klienta?
26/11/2018WarszawaPolska Wszystko z powodu wolności
13/11/2018Los AngelesUSA Mój amerykański sen w Los Angeles
18/10/2018WarszawaPolska Beż i granat w modzie męskiej. Połączenie idealne?
26/09/2018WrocławPolska Kultowe marki: Montblanc
04/09/2018EttlingenNiemcy Z miłości do muzyki. Wizyta w laboratorium HARMAN/JBL
29/07/2018WrocławPolska Wielkie zalety i małe wady miejskiego carsharingu
16/07/2018WrocławPolska Ubiór na ślub. Wszystko co musisz wiedzieć
12/07/2018BarcelonaHiszpania 5 powodów, dla których już dziś powinieneś zacząć się ścigać na torze
25/06/2018WarszawaPolska Zegarki piłkarzy. Jakie zegarki noszą gwiazdy futbolu?
11/06/2018Sky Tower WrocławPolska Szary garnitur. Idealna alternatywa dla granatu?
02/05/2018WrocławPolska 9 rzeczy, po których poznasz wysokiej jakości marynarkę
11/04/2018WrocławPolska Alfa Romeo Giulia – włoska odpowiedź na nudne, niemieckie sedany
09/04/2018ParyżFrancja 5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach
31/03/2018Poligon w DrawskuPolska Toyota Land Cruiser na poligonie w Drawsku
18/03/2018Omega Boutique WarszawaPolska Zobacz najbardziej angażującą treść w historii bloga
10/03/2018ZurychSzwajcaria Wodoszczelność zegarka. Sprawdź, czy Twój zegarek jest wodoszczelny!
06/03/2018WarszawaPolska Jaguar E-PACE. Elegancki kot
11/02/2018WrocławPolska Zestaw koordynowany z Atelier Zabłotny
24/01/2018WrocławPolska Koszula na miarę przez Internet w Henderson. Krok po kroku
18/01/2018WarszawaPolska Jak ubrać się na studniówkę?
31/12/2017WrocławPolska Jak się ubrać na sylwestra?
27/12/2017WrocławPolska Dlaczego kupowanie podrób to zawsze zły pomysł?
17/12/2017WrocławPolska Alfa Romeo Stelvio. Najpiękniejszy SUV na rynku? 
06/12/2017WarszawaPolska 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla mężczyzny
03/12/2017WrocławPolska Włosi. Mistrzowie designu?
21/11/2017WrocławPolska 13 aplikacji mobilnych bez których nie wyobrażam sobie podróży
02/11/2017WrocławPolska Jak nosić golf?
29/10/2017WarszawaPolska Garnitur w Spicco. Krok po kroku
22/10/2017WrocławPolska Piramida prestiżu marek modowych
09/10/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na Tor Wyścigów Konnych Służewiec? Część 3 
05/10/2017WrocławPolska Od RTW po Bespoke, czyli 4 poziomy wtajemniczenia
30/09/2017WrocławPolska Włoskie dzieło sztuki. Kultowe Ferrari GTB Turbo
26/09/2017WrocławPolska 10 porad jak zacząć się stylowo ubierać
13/09/2017Tor SłużewiecPolska Dress code na Tor Wyścigów Konnych Służewiec
10/09/2017RodosGrecja Moje wielkie greckie… upalanie. Wyprawa Lexusem po Rodos
22/08/2017Pebble BeachUSA Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Najpiękniejszy samochód roku?
19/08/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na wyścigi konne? Cześć 1
30/07/2017Palma De MallorcaHiszpania 5 powodów dla których warto zaplanować wakacje na Majorce
17/07/2017WarszawaPolska 5 powodów dla których warto kupić drogi zegarek
22/06/2017WrocławPolska Granatowy garnitur – 3 sposoby, aby sprawić by nie był nudny
14/06/2017WarszawaPolska Jakie wybrać buty do ślubu?
23/05/2017WrocławPolska Bentley Bentayga. SUV dla arabskich sokolników
18/05/2017WrocławPolska 5 rzeczy, które powinieneś mieć w podróży. Uroda
04/05/2017WrocławPolska Sneakersy i marynarka
22/04/2017WarszawaPolska Garnitur bespoke w Atelier Zabłotny. Krok po kroku
22/04/2017GironaHiszpania Girona – bezszelestna wyprawa w głąb czasu
22/04/2017WrocławPolska W drugiej skórze na lotnisku
22/04/2017WarszawaPolska Polskie marki, które warto znać
17/02/2017WrocławPolska Power suit wraca do łask
12/02/2017LondynWielka Brytania Wieczór w Londynie
23/01/2017KrabiTajlandia Tajlandia. 6 powodów dla których warto ją odwiedzić!
15/01/2017KrabiTajlandia Ubiór na łódkę. Sesja z Tajlandii
04/01/2017WrocławPolska Po czym poznać dobre buty?
28/12/2016GdańskPolska 10 ulubionych produktów 2016 roku
19/12/2016WrocławPolska W smokingu
14/12/2016VilleretSzwajcaria Z wizytą w Villeret
28/11/2016WrocławPolska Klasyką jesień się zaczyna
24/11/2016WrocławPolska 101 pomysłów na prezent
15/11/2016ZurychSzwajcaria 8 powodów, dlaczego warto mieć granatowy garnitur
06/11/2016WarszawaPolska 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś założyć
31/10/2016ZurychSzwajcaria Granatowy garnitur. Klasyka elegancji
24/10/2016WrocławPolska Czy w t-shircie można wyglądać stylowo?
16/10/2016ParyżFrancja Czarny garnitur. Kiedy i jak nosić?
10/10/2016WarszawaPolska Zrób to sam. Kurs zegarmistrzowski Omega
05/10/2016WrocławPolska Jak dbać o zarost?
01/10/2016WarszawaPolska Akcesoria skórzane w Malton&Kielman. Krok po kroku
22/09/2016WarszawaPolska Moc pod butem
20/09/2016ParyżFrancja Dwa rzędy pod wieżą Eiffla
18/09/2016ParyżFrancja Ubiór Grzegorza Krychowiaka. Stylizacje z Paryża
17/09/2016WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych modowych błędów
15/09/2016WrocławPolska Garnitur w kratę
01/09/2016WrocławPolska Terenowa przygoda w górach
21/08/2016MediolanWłochy 20 profili o modzie męskiej na Instagramie które warto obserwować
26/07/2016RodosGrecja Weekend poza miastem
11/07/2016WrocławPolska Dwa rzędy, bąble i 477 koni!
27/06/2016DenpasarBali Jak się ubrać na golfa?
15/06/2016DenpasarBali Letnia sesja na balijskiej plaży
12/06/2016WrocławPolska Jak dbać o włosy?
26/05/2016DenpasarBali Jak kupić garnitur na lato?
16/05/2016 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
28/04/2016 Z Maserati Gran Turismo
11/04/2016 W stylu retro z Fordem Thunderbird
07/04/2016 Gdzie kupić kamizelkę?
23/03/2016 Igor Milicic w nowej odsłonie
20/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim kurorcie
15/03/2016GenewaSzwajcaria Najciekawsze auta z Geneva Motor Show 2016
09/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim Gstaad. Sesja zdjęciowa
27/02/2016 Dwa rzędy windowpane
22/02/2016WalencjaHiszpania Moda na Priusa. Relacja z Walencji
04/02/2016 Garnitur bespoke w Tiviano Atelier. Krok po kroku
13/01/2016 Parka Tombolini
07/12/2015ReykjavíkIslandia Islandia 2015. Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej
22/11/2015ReykjavíkIslandia Wizyta w islandzkiej fabryce swetrów
18/11/2015WrocławPolska Kultowe marki: Victorinox
11/11/2015 Klasycznie na zimę
21/09/2015WrocławPolska Tombolini Zero Gravity
14/09/2015MediolanWłochy Kultowe marki: Loro Piana
31/08/2015WrocławPolska Marynarka Oscar Jacobson
10/08/2015 Koszula w kwiaty
28/07/2015 Dwurzędowa kamizelka SuitSupply
22/07/2015 Męskie buty na lato
12/07/2015WrocławPolska Marynarka Pal Zileri
17/06/2015WrocławPolska Kamizelka Emanuel Berg
09/06/2015LimaPeru 5 rzeczy dla których warto zobaczyć Peru
18/05/2015 Jak kupować portfel?
06/05/2015 Dwa rzędy SuitSupply
03/05/2015 Misura – nowa marka na polskim rynku
27/04/2015 Kultowe marki: Ralph Lauren
09/02/2015 Buty za kostkę do garnituru
14/01/2015 Jak nosić poszetkę?
23/12/2014PoznańPolska Grzegorz Krychowiak w roli modela
02/12/2014 Garnitur na chłodne dni
12/11/2014 Zelowanie butów. Za i przeciw
26/10/2014WenecjaWłochy Lumia In Venice. Z wizytą w Wenecji
21/10/2014 Stylizacja na jesień
02/10/2014MediolanWłochy Relacja z Mediolanu
23/09/2014RodosGrecja Jak kupować męską koszulę?
07/09/2014 Niebywała kolekcja krawatów
20/08/2014WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie ubrań
06/08/2014 Stylizacja na upalne dni
16/07/2014TokioJaponia Sprezzatura w modzie męskiej
04/07/2014 NBA Style! Styl koszykarskich gwiazd
09/06/2014WarszawaPolska Jak nosić garnitur? 15 żelaznych zasad
31/05/2014WrocławPolska Męskie buty. Oxfordy
28/04/2014 Granatowy garnitur
15/04/2014 Męskie buty. Lotniki
09/04/2014 10 najczęściej popełnianych błędów w ubiorze. Garnitur
20/03/2014 Kiedy luksus przestaje być luksusem
13/03/2014 Gwiazdy koszykarskiego Śląska pod krawatem!
13/01/2014 Stylizacja: Pierwszy raz w garniturze
03/12/2013 Kultowe marki: Jordan Brand
02/10/2013WarszawaPolska Piramida prestiżu zegarków
23/09/2013 Jesienna stylizacja
12/08/2013 Business formal dla mężczyzn
03/07/2013 Jak elegancko wyglądać latem?
06/06/2013 W garażu Ralpha Laurena
02/04/2013WrocławPolska 5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zegarek

Pozostając na stronie zgadzasz się na politykę cookies Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij