KATEGORIA
DATA WPISU
12/11/2014
MIEJSCE
,
 • KATEGORIA
 • DATA WPISU
  12/11/2014
 • MIEJSCE
  ,

Zelowanie butów. Za i przeciw

Zelowanie butów wśród posiadaczy obuwia na skórzanej podeszwie wzbudza skrajne emocje. Wielu z nich nie podejmuje tej czynności, a inni zaś zelują każdą nowo zakupioną klasyczną parę butów. Czym jest zelowanie, czy warto je wykonywać dowiesz się z lektury tego...

Zelowanie butów wśród posiadaczy obuwia na skórzanej podeszwie wzbudza skrajne emocje. Wielu z nich nie podejmuje tej czynności, a inni zaś zelują każdą nowo zakupioną klasyczną parę butów. Czym jest zelowanie, czy warto je wykonywać dowiesz się z lektury tego wpisu, w którym postaram się poruszyć wszystkie za i przeciw tej czynności i porównać buty na skórzanej, z obuwiem na gumowej podeszwie.

Warto zacząć od tego, że temat zelowania obuwia nie dotyczy butów z gumową podeszwą. Należy też podkreślić, że do garnituru i innego formalnego stroju błędem jest zakładanie obuwia na gumowej podeszwie, a w wielu kręgach zestaw garnitur + buty na gumowej podeszwie to jedno z większych modowych faux pas. Nawet jeśli buty są eleganckie, wykonane ze skóry licowej, nie powinieneś wybierać takich modeli z przeznaczeniem do zakładania w zestawie z garniturem.

Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup obuwia na skórzanej podeszwie. Zalet takiego obuwia jest co najmniej kilka. Jedną z nich jest komfort użytkowania. Obuwie na skórzanej podeszwie jest wygodniejsze (po czasie dostosowuje się do kształtu stopy), ma zdecydowanie dłuższy okres użyteczności ze względu na to, że połączenie skóra + skóra jest bardziej naturalne i takie buty rzadziej ‘rozklejają się’ na łączeniach podeszwy z cholewką, co w obuwiu na gumowej podeszwie z biegiem czasu jest dość naturalne i jest jedną z najczęstszych usterek takich butów. Oczywiście istnieją również niskich lotów buty ze skórzanymi podeszwami, jednak to zupełnie inny temat. Obuwie wykonane w 100% z naturalnych materiałów ze skórzaną podeszwą oddycha całą powierzchnią, dzięki temu komfort jest dużo większy, niż w przypadku butów na podeszwie gumowej. Zalet znalazłoby się jeszcze kilka, a teraz kilka słów o wadach.

Buty na skórzanej podeszwie zazwyczaj są droższe. Jak wszystko co wolniej się zużywa i służy przez dłuży okres wymaga zainwestowania większej ilości środków. Jednak faktem jest, że biorąc pod uwagę czas użytkowania, do ceny wypadają dużo lepiej od obuwia z gumową podeszwą. Wysokiej jakości, odpowiednio pielęgnowane, klasyczne w 100% skórzane buty, bez większego problemu mogą służyć nam przez całe życie. Warto więc się zastanowić, czy nie lepiej zainwestować?

 

Podeszwa skórzana szybciej się zdziera i chłonie wilgoć z otoczenia. Wyjątkiem co do pierwszej wady są skórzane podeszwy marki Rendenbach, które znajdziemy w ofertach najlepszych marek na świecie. Ich wyjątkowy sposób garbowania skóry w kadziach korą dębową sprawia, że skórzane podeszwy są wręcz niezniszczalne i należą do najlepszych na świecie. Minus jest jeden. Komplet takich podeszw potrafi kosztować tyle co stosunkowo wysokiej jakości para butów. Podeszwy tej marki znajdziemy m.in. w ofercie Shoepassion.pl w modelach butów ze skór egzotycznych. Każda inna podeszwa skórzana jest podatna na zdzieranie i zużywanie. I tutaj dochodzimy do zelowania butów.

Zelowanie butów.

 

Zelowanie butów to nic innego jak podklejenie skórzanej podeszwy cienką warstwą gumy zapobiegającą zużywaniu się podeszwy i zmniejszeniu pochłaniania wilgoci z otoczenia.

Jest kilka ‘szkół’ dotyczących zelowania obuwia. Najwięksi przeciwnicy takiej czynności porównują ją do zagazowania Ferrari. Tłumaczą, że buty tracą swoją ‘duszę’, charakter etc. Twierdzą, że nie po to kupuje się buty ze skórzanymi podeszwami, żeby potem podklejać je gumą. Daleki jestem od takiego stwierdzenia szczególnie w wypadku, gdy w swojej szafie nie mamy ogromnej ilości par butów, a modele na skórzanych podeszwach wystawione są na długie spacery i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Chociażby takie, jakie mamy teraz za oknem. Owszem jeśli w swojej garderobie mamy ponad 100 par butów i sięgamy po dany model co kilka tygodni, o każdego buta dbamy, pielęgnujemy, stosujemy prawidła etc. zelowanie mija się z celem. Wszystko zależy od tego jak często używamy dany model i w jakich warunkach.

Pójściem na kompromis to używanie butów na skórzanej podeszwie i zelowanie ich wówczas wtedy, gdy podeszwa ulega wyraźnemu zużyciu. Wadą tej metody jest z pewnością fakt, że zelówka naprawcza może być grubsza niż ta zapobiegająca, rama obuwia może ulec uszkodzeniu, co zaś wpłynie na koszt naprawy butów. W wypadku butów, gdzie zostawiony jest szew na podeszwie może to spowodować jego przetarcie i problemy z późniejszą naprawą. W przypadku obuwia, kiedy ten szew jest widoczny zaleca się stosowanie zelówki zaraz po zakupie.

Zaletą takiego działania jest fakt, że zelówka jest bardzo cienka, estetyczna i równa. Zelowanie nowych butów zazwyczaj też jest tańsze. Sam mam kilkanaście modeli butów wykonywanych metodą Goodyear na podeszwach skórzanych, większość z nich zeluję zaraz po zakupie, głównie ze względu na dużą odległość pokonywanych dziennie tras, oraz na sam komfort chodzenia. Bowiem plusem butów z zelówką nie tylko jest fakt, że wolniej zużywają się podeszwy i chłoną mniej wilgoci, ale również są mniej śliskie na płaskich powierzchniach tj, kafelki, panele, granit etc. Zelówka stanowi swojego rodzaju powłokę antypoślizgową. Oxfordy od Shoepassion.pl zelowałem zaraz po zakupie, zaś lotniki Yanko i derby Meka po kilkumiesięcznym użytkowaniu.

We wszystkich przypadkach ze względu na nikłe zużycie butów szewc zastosował cienką, i bardzo dobrą zelówkę Topy, która charakteryzuje się wysoką twardością, przez to nie ściera się tak szybko. Kolor zelówki we wszystkich przypadkach został idealnie dobrany do barwy podeszwy i to dlatego w modelach Shoepassion.pl zrezygnowałem z czarnej zelówki, które marka dodaje w gratisie. Na zdjęciu czarna zelówka topy na lotnikach Yanko.

fot. Filip Filipiak

Polecane
Komentarze ()
Avatar
Mateusz_P napisał:
Listopad 12, 2014 - 20:40 - Odpowiedz

Zawsze zeluję, oddaję przed założeniem butów, głównie ze względu na brak poślizgu. W nowych zabić się można na kaflach, ale mocno zużyte już takie śliskie nie są.

  Avatar
  Wojtek napisał:
  Listopad 12, 2014 - 23:03 - Odpowiedz

  Przyznam rację, swoje zelówki założylem po pierwszym kontakcie z gładką kamienną posadzką.

   Gentlemenfashion
   Gentlemenfashion napisał:
   Listopad 13, 2014 - 07:36 - Odpowiedz

   U mnie również to był główny powód, dla którego zdecydowałem się na zelowanie.

Avatar
Adam napisał:
Listopad 12, 2014 - 20:54 - Odpowiedz

Te koniakowe oksfordy są piękne!

Avatar
Rafał napisał:
Listopad 12, 2014 - 21:04 - Odpowiedz

To ja wbiję prowokacyjnie kij w mrowisko. “Należy też podkreślić, że do garnituru i innego formalnego stroju błędem jest zakładanie obuwia na gumowej podeszwie, a w wielu kręgach zestaw garnitur + buty na gumowej podeszwie to jedno z większych modowych faux pas.” Nigdy tego nie zrozumiem. Dla mnie to trochę snobizm. Należy pamiętać o dwóch rzeczach. W popularnych galeriach takie buty są bardzo trudno dostępne, a ponadto kosztują bardzo dużo, jak na polskie warunki. Najczęściej wymaga się np. garnituru i eleganckich butów, które można kupić w różnorodnych cenach, co oznacza, że wymagany jest dany strój, a nie jego jakość, czy cena, tak aby nie wykluczać ludzi ze względu na stan posiadania. Ponadto gumowa podeszwa jest bardzo trudna do odróżnienia od skórzanej, chyba że patrzymy od spodu. A podzelowana podeszwa, nawet od dołu będzie niewiele różnić się od skórzanej. Podsumowując nie popadajmy w paranoje.

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Listopad 12, 2014 - 21:11 - Odpowiedz

  To nie jest dyskryminacja ze względu na cenę. Są buty na gumowej podeszwie za 1500 złotych, za 200 i podobnie z butami na skórzanej podeszwie. Owszem są rzadko spotykane w polskich centrach handlowych, ale można je dostać przez internet, czy w sklepach typu Tk Maxx. Problem z ofertą sklepową galerii handlowych w Polsce jest duży. Nie ma praktycznie popularnej sieciówki, która oferuje ładne i niedrogie buty, bez względu, czy mówimy o skórzanej czy gumowej podeszwie. Co do odróżnienia to nie zgadzam się w 100%. Gumowa podeszwa jest bardzo łatwa do rozpoznania i różni się mocno od skórzanej nawet tej podzelowanej.

   Avatar
   Rafał napisał:
   Listopad 12, 2014 - 21:24 - Odpowiedz

   Butów za 200 zł na skórzanej podeszwie w moim mieście (Łodzi) jeszcze nie widziałem. W internecie klasyczne czarne oxfordy na skórzanej podeszwie najtaniej udało mi się znaleźć za 460zł. W sklepach stacjonarnym widziałem za 400zł w Bacie, ale jakość woła o pomstę do nieba. Sklepy typu Tk Maxx to loteria dla cierpliwych, a nie każdemu chce się poszukiwać kilka miesięcy butów. Osobiście jestem tam regularnie od 2 miesięcy w poszukiwaniu oxfordów i nic nie udało mi się znaleźć.
   I nadal myślę, że czepianie się tej gumowej podeszwy jest trochę na siłę. Jeśli tylko takie “błędy” popełniano by przy noszeniu garnituru to byłoby świetnie.

    Gentlemenfashion
    Gentlemenfashion napisał:
    Listopad 12, 2014 - 21:33 - Odpowiedz

    Owszem nie jest to błąd pierwszej kategorii, ale jak można to lepiej go uniknąć. Ta informacja z pewnością części pomoże robić świadomiej zakupy. Ja właśnie w TK Maxx widziałem oxfordy na skórze za 169 zł, marki dla mnie anonimowej (jakość porównywalna do Massimo Dutti, czyli bez rewelacji ze wskazaniem na słabą jakość), a Loake widziałem za 199 zł! I zawsze tego typu zakupy lepiej jest robić na wyprzedażach.

     Avatar
     Piotr napisał:
     Listopad 13, 2014 - 02:03 -

     Jak można zauważyć z daleka podzelowane buty? Rozumiem, że typowo gumowa podeszwa jest grubsza, ale zelówki zmieniają buta?

   Avatar
   KarloS napisał:
   Listopad 14, 2014 - 21:07 - Odpowiedz

   Jakub, Ty jesteś fachowiec od tych spraw, więc masz wyostrzony zmysł na takie szczegóły jak rozróżnienie materiału podeszwy. Dla większości to jednak zupełnie nierozpoznawalne. Ja czasem daje się zmylić. Myślę, że znakomita większość może się zdziwić, że podeszwa może być z czegoś innego niż z gumy. ;)

   Z tym faux pas to wg mnie przegięcie, istotne chyba tylko dla butowych dewiantów (nie bójmy się tego tak nazwać) liczonych w promilach, żaden “dress code”. ;P
   Z drugiej strony nie obowiązuje mnie protokół dyplomatyczny, więc się tym nie przejmuję. Natomiast przydały by się jakieś źródła, bo chętnie się dowiem jakich środowisk unikać.

   Avatar
   JT napisał:
   Maj 01, 2015 - 21:15 - Odpowiedz

   Chyba nie będzie takiej sieciówki w Polsce, bo przeciętny gust jest inny.
   Na szczęście są zakupy przez internet… Pozdrawiam!

  Avatar
  Piotr_1902 napisał:
  Listopad 12, 2014 - 21:20 - Odpowiedz

  To nie jest jakiś wymysł tylko zasady dress code. Świadome robienie zakupów pomoże na pewno dorwać super skórzane buciki za ok. 200 zł. Na allegro nie brakuje takich. Druga sprawa, że z kilometra widać, czy jakiś but jest na skórze czy nie.

Avatar
Mateusz88 napisał:
Listopad 12, 2014 - 21:21 - Odpowiedz

Jaki jest koszt zelowania ?

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Listopad 12, 2014 - 21:29 - Odpowiedz

  Zależy od szewca. Ja moje zelowałem za 30 zł. Zakup zelówek był po stronie szewca.

Avatar
Mateusz88 napisał:
Listopad 12, 2014 - 21:22 - Odpowiedz

Ja to w takich Yanko bałbym sie chodzic. :))

Avatar
Piotr napisał:
Listopad 13, 2014 - 02:03 - Odpowiedz

Możesz pokazać te zelówki w innym kolorze, jak to wygląda?

  Gentlemenfashion
  Gentlemenfashion napisał:
  Listopad 13, 2014 - 07:38 - Odpowiedz

  W obu modelach z Shoepassion.pl jest taki sam kolor podeszwy. Jak tylko dotrę do domu to zrobię jakieś poglądowe zdjęcie, zelówka jest bardzo cienka w dodatku o identycznej barwie co ciemnobrązowe ranty podeszwy.

Avatar
A ja 2 napisał:
Listopad 13, 2014 - 03:40 - Odpowiedz

Zazdroszczę YANKO LOTNIKÓW !!! Są po prostu doskonałe i będę je w końcu miał w grudniu jak dobrze pójdzie :) Od razu podzeluję, bo moim zdaniem nie ma na co czekać. W Polsce zbytcczęsto pada, a mokra podeszwa zużywa się szybciej. A ooza tym jest niebezpiecznie śliska.

Avatar
KarloS napisał:
Listopad 14, 2014 - 20:45 - Odpowiedz

Mniej oddycha? Serio?
Znowu jakieś mity się szerzą. Ma ktoś jakieś badania na ten temat? :P

Ja osobiście mimo posiadania wielu butów ze skórzaną podeszwą wykonanych metodą Goodyear, nie zauważam większego “oddychania” niż podobnych na w pełni gumowej podeszwie a co dopiero na zelowanej.
W skórzanych podeszwach za to łatwiej wywinąć orła. ;)

Luty 09, 2015 - 10:57 - Odpowiedz

[…] mojego wcześniejszego wpisu o zelowaniu butów, pozwoli dokonać Ci lepszego wyboru i szerzej zrozumieć temat. Buty na skórzanej podeszwie […]

Marzec 20, 2016 - 21:39 - Odpowiedz

[…] zakrywa szew na podeszwie, więc głównie ze względu na ten zabieg nie decydowałem się na ich zelowanie. Jeszcze nie raz będziecie mogli ocenić je na łamach tego […]

Styczeń 04, 2017 - 21:04 - Odpowiedz

[…] bardzo cienkiej warstwy gumy, nazywanej zelówką, na podeszwy skórzane. Kiedy i czy warto zelować buty, dowiecie się z wpisu z archiwum bloga. Dostępny jest […]

Skomentuj

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting.

Wszystkie wpisy w kategorii
29/03/2020Le Brassus Zelowanie butów. Za i przeciw
15/03/2020WrocławPolska Zelowanie butów. Za i przeciw
02/02/2020CreweWielka Brytania Prawdziwe centrum dowodzenia – wizyta w fabryce Bentley Motors w Crewe
25/01/2020WrocławPolska Garnitur przez Internet. Świetny pomysł czy gra w rosyjską ruletkę?
24/12/2019Nowy JorkUSA  Misja w Nowym Jorku – uroczysta gala z Omegą i Jamesem Bondem
13/12/2019WrocławPolska Dlaczego warto robić zakupy w outlecie?
10/12/2019WrocławPolska Biznesowy laptop dla podróżników. Wypróbowałem HP Elite Dragonfly, który wytrzymuje na baterii 24h!
06/11/2019MiamiUSA Płynąłem Symphony Of The Seas. Ile kosztuje rejs największym statkiem na świecie? Czy warto? 
29/10/2019RodosGrecja Golf i marynarka. Połączenie idealne na jesień?
05/10/2019MiamiUSA Lexus LY 650 – luksusowy jacht jak sportowe coupe
11/09/2019WrocławPolska BMW Individual, czyli coś więcej niż samochód szyty na miarę
12/08/2019WrocławPolska Fotel masujący – więcej niż wygoda
04/08/2019Madryt / Tor JaramaHiszpania Toyota Supra 2019 – test w hiszpańskim słońcu
24/06/2019Lago di GardaWłochy Jezioro Garda – idealne miejsce do życia?
06/06/2019Lago di GardaWłochy Moje ulubione połączenie w modzie męskiej
29/05/2019Lago di GardaWłochy Mój pierwszy raz na e-bike’u – jezioro Garda i Kellys Tygon 70
15/05/2019WrocławPolska Dobry ekspres do kawy – jaki wybrać?
27/03/2019ParyżFrancja Hermes – więcej niż krawaty
14/02/2019VilleretSzwajcaria Kultowe marki: Omega
02/02/2019WrocławPolska Zimowa przygoda z Toyotą Hilux Hilly 
28/12/2018WrocławPolska Dwurzędowy płaszcz
18/12/2018WarszawaPolska “Czy my się znamy?” IKEA z mocnym spotem na Święta
15/12/2018WrocławPolska 8 grzechów głównych sprzedawców w sklepach odzieżowych. Co irytuje klienta?
26/11/2018WarszawaPolska Wszystko z powodu wolności
13/11/2018Los AngelesUSA Mój amerykański sen w Los Angeles
18/10/2018WarszawaPolska Beż i granat w modzie męskiej. Połączenie idealne?
26/09/2018WrocławPolska Kultowe marki: Montblanc
04/09/2018EttlingenNiemcy Z miłości do muzyki. Wizyta w laboratorium HARMAN/JBL
29/07/2018WrocławPolska Wielkie zalety i małe wady miejskiego carsharingu
16/07/2018WrocławPolska Ubiór na ślub. Wszystko co musisz wiedzieć
12/07/2018BarcelonaHiszpania 5 powodów, dla których już dziś powinieneś zacząć się ścigać na torze
25/06/2018WarszawaPolska Zegarki piłkarzy. Jakie zegarki noszą gwiazdy futbolu?
11/06/2018Sky Tower WrocławPolska Szary garnitur. Idealna alternatywa dla granatu?
02/05/2018WrocławPolska 9 rzeczy, po których poznasz wysokiej jakości marynarkę
11/04/2018WrocławPolska Alfa Romeo Giulia – włoska odpowiedź na nudne, niemieckie sedany
09/04/2018ParyżFrancja 5 mało znanych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu i okolicach
31/03/2018Poligon w DrawskuPolska Toyota Land Cruiser na poligonie w Drawsku
18/03/2018Omega Boutique WarszawaPolska Zobacz najbardziej angażującą treść w historii bloga
10/03/2018ZurychSzwajcaria Wodoszczelność zegarka. Sprawdź, czy Twój zegarek jest wodoszczelny!
06/03/2018WarszawaPolska Jaguar E-PACE. Elegancki kot
11/02/2018WrocławPolska Zestaw koordynowany z Atelier Zabłotny
24/01/2018WrocławPolska Koszula na miarę przez Internet w Henderson. Krok po kroku
18/01/2018WarszawaPolska Jak ubrać się na studniówkę?
31/12/2017WrocławPolska Jak się ubrać na sylwestra?
27/12/2017WrocławPolska Dlaczego kupowanie podrób to zawsze zły pomysł?
17/12/2017WrocławPolska Alfa Romeo Stelvio. Najpiękniejszy SUV na rynku? 
06/12/2017WarszawaPolska 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla mężczyzny
03/12/2017WrocławPolska Włosi. Mistrzowie designu?
21/11/2017WrocławPolska 13 aplikacji mobilnych bez których nie wyobrażam sobie podróży
02/11/2017WrocławPolska Jak nosić golf?
29/10/2017WarszawaPolska Garnitur w Spicco. Krok po kroku
22/10/2017WrocławPolska Piramida prestiżu marek modowych
09/10/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na Tor Wyścigów Konnych Służewiec? Część 3 
05/10/2017WrocławPolska Od RTW po Bespoke, czyli 4 poziomy wtajemniczenia
30/09/2017WrocławPolska Włoskie dzieło sztuki. Kultowe Ferrari GTB Turbo
26/09/2017WrocławPolska 10 porad jak zacząć się stylowo ubierać
13/09/2017Tor SłużewiecPolska Dress code na Tor Wyścigów Konnych Służewiec
10/09/2017RodosGrecja Moje wielkie greckie… upalanie. Wyprawa Lexusem po Rodos
22/08/2017Pebble BeachUSA Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Najpiękniejszy samochód roku?
19/08/2017Tor SłużewiecPolska Jak się ubrać na wyścigi konne? Cześć 1
30/07/2017Palma De MallorcaHiszpania 5 powodów dla których warto zaplanować wakacje na Majorce
17/07/2017WarszawaPolska 5 powodów dla których warto kupić drogi zegarek
22/06/2017WrocławPolska Granatowy garnitur – 3 sposoby, aby sprawić by nie był nudny
14/06/2017WarszawaPolska Jakie wybrać buty do ślubu?
23/05/2017WrocławPolska Bentley Bentayga. SUV dla arabskich sokolników
18/05/2017WrocławPolska 5 rzeczy, które powinieneś mieć w podróży. Uroda
04/05/2017WrocławPolska Sneakersy i marynarka
22/04/2017WarszawaPolska Garnitur bespoke w Atelier Zabłotny. Krok po kroku
22/04/2017GironaHiszpania Girona – bezszelestna wyprawa w głąb czasu
22/04/2017WrocławPolska W drugiej skórze na lotnisku
22/04/2017WarszawaPolska Polskie marki, które warto znać
17/02/2017WrocławPolska Power suit wraca do łask
12/02/2017LondynWielka Brytania Wieczór w Londynie
23/01/2017KrabiTajlandia Tajlandia. 6 powodów dla których warto ją odwiedzić!
15/01/2017KrabiTajlandia Ubiór na łódkę. Sesja z Tajlandii
04/01/2017WrocławPolska Po czym poznać dobre buty?
28/12/2016GdańskPolska 10 ulubionych produktów 2016 roku
19/12/2016WrocławPolska W smokingu
14/12/2016VilleretSzwajcaria Z wizytą w Villeret
28/11/2016WrocławPolska Klasyką jesień się zaczyna
24/11/2016WrocławPolska 101 pomysłów na prezent
15/11/2016ZurychSzwajcaria 8 powodów, dlaczego warto mieć granatowy garnitur
06/11/2016WarszawaPolska 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś założyć
31/10/2016ZurychSzwajcaria Granatowy garnitur. Klasyka elegancji
24/10/2016WrocławPolska Czy w t-shircie można wyglądać stylowo?
16/10/2016ParyżFrancja Czarny garnitur. Kiedy i jak nosić?
10/10/2016WarszawaPolska Zrób to sam. Kurs zegarmistrzowski Omega
05/10/2016WrocławPolska Jak dbać o zarost?
01/10/2016WarszawaPolska Akcesoria skórzane w Malton&Kielman. Krok po kroku
22/09/2016WarszawaPolska Moc pod butem
20/09/2016ParyżFrancja Dwa rzędy pod wieżą Eiffla
18/09/2016ParyżFrancja Ubiór Grzegorza Krychowiaka. Stylizacje z Paryża
17/09/2016WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych modowych błędów
15/09/2016WrocławPolska Garnitur w kratę
01/09/2016WrocławPolska Terenowa przygoda w górach
21/08/2016MediolanWłochy 20 profili o modzie męskiej na Instagramie które warto obserwować
26/07/2016RodosGrecja Weekend poza miastem
11/07/2016WrocławPolska Dwa rzędy, bąble i 477 koni!
27/06/2016DenpasarBali Jak się ubrać na golfa?
15/06/2016DenpasarBali Letnia sesja na balijskiej plaży
12/06/2016WrocławPolska Jak dbać o włosy?
26/05/2016DenpasarBali Jak kupić garnitur na lato?
16/05/2016 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
28/04/2016 Z Maserati Gran Turismo
11/04/2016 W stylu retro z Fordem Thunderbird
07/04/2016 Gdzie kupić kamizelkę?
23/03/2016 Igor Milicic w nowej odsłonie
20/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim kurorcie
15/03/2016GenewaSzwajcaria Najciekawsze auta z Geneva Motor Show 2016
09/03/2016GstaadSzwajcaria W alpejskim Gstaad. Sesja zdjęciowa
27/02/2016 Dwa rzędy windowpane
22/02/2016WalencjaHiszpania Moda na Priusa. Relacja z Walencji
04/02/2016 Garnitur bespoke w Tiviano Atelier. Krok po kroku
13/01/2016 Parka Tombolini
07/12/2015ReykjavíkIslandia Islandia 2015. Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej
22/11/2015ReykjavíkIslandia Wizyta w islandzkiej fabryce swetrów
18/11/2015WrocławPolska Kultowe marki: Victorinox
11/11/2015 Klasycznie na zimę
21/09/2015WrocławPolska Tombolini Zero Gravity
14/09/2015MediolanWłochy Kultowe marki: Loro Piana
31/08/2015WrocławPolska Marynarka Oscar Jacobson
10/08/2015 Koszula w kwiaty
28/07/2015 Dwurzędowa kamizelka SuitSupply
22/07/2015 Męskie buty na lato
12/07/2015WrocławPolska Marynarka Pal Zileri
17/06/2015WrocławPolska Kamizelka Emanuel Berg
09/06/2015LimaPeru 5 rzeczy dla których warto zobaczyć Peru
18/05/2015 Jak kupować portfel?
06/05/2015 Dwa rzędy SuitSupply
03/05/2015 Misura – nowa marka na polskim rynku
27/04/2015 Kultowe marki: Ralph Lauren
09/02/2015 Buty za kostkę do garnituru
14/01/2015 Jak nosić poszetkę?
23/12/2014PoznańPolska Grzegorz Krychowiak w roli modela
02/12/2014 Garnitur na chłodne dni
12/11/2014 Zelowanie butów. Za i przeciw
26/10/2014WenecjaWłochy Lumia In Venice. Z wizytą w Wenecji
21/10/2014 Stylizacja na jesień
02/10/2014MediolanWłochy Relacja z Mediolanu
23/09/2014RodosGrecja Jak kupować męską koszulę?
07/09/2014 Niebywała kolekcja krawatów
20/08/2014WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie ubrań
06/08/2014 Stylizacja na upalne dni
16/07/2014TokioJaponia Sprezzatura w modzie męskiej
04/07/2014 NBA Style! Styl koszykarskich gwiazd
09/06/2014WarszawaPolska Jak nosić garnitur? 15 żelaznych zasad
31/05/2014WrocławPolska Męskie buty. Oxfordy
28/04/2014 Granatowy garnitur
15/04/2014 Męskie buty. Lotniki
09/04/2014 10 najczęściej popełnianych błędów w ubiorze. Garnitur
20/03/2014 Kiedy luksus przestaje być luksusem
13/03/2014 Gwiazdy koszykarskiego Śląska pod krawatem!
13/01/2014 Stylizacja: Pierwszy raz w garniturze
03/12/2013 Kultowe marki: Jordan Brand
02/10/2013WarszawaPolska Piramida prestiżu zegarków
23/09/2013 Jesienna stylizacja
12/08/2013 Business formal dla mężczyzn
03/07/2013 Jak elegancko wyglądać latem?
06/06/2013 W garażu Ralpha Laurena
02/04/2013WrocławPolska 5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zegarek

Pozostając na stronie zgadzasz się na politykę cookies Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij