Dwurzędowy płaszcz fot. Paweł Witkowski
Moda · 3 min

Dwurzędowy płaszcz

Dwurzędowy płaszcz. Klasyka gatunku na jesień i zimę nieprzerwanie od dekad. Sprawia, że nawet najprostsza i najbardziej minimalistyczna stylizacja zaczyna nabierać wyrazu i charakteru. Dzisiaj na moim blogu możecie ocenić zestaw z udziałem dwurzędowego płaszcza w nieśmiertelnym, karmelowym kolorze.

Dwurzędowy płaszcz

Dwurzędowy płaszcz jest bardzo stylowy, ostre szerokie klapy, kontrastujące, widoczne guziki i przede wszystkim odpowiedni krój sprawiają, że najnudniejsza stylizacja zaczyna wyglądać niezwykle stylowo. Dwurzędowe płaszcze, z resztą jak i marynarki, czy kamizelki przykuwają większą uwagę i odbierane są jako bardzo stylowe elementy naszej garderoby. Niestety, wielu mężczyzn unika dwurzędówek, ze względu na panujący mit, mówiący o tym, że pasują one tylko i wyłącznie do mężczyzn o szczupłych sylwetkach. Nic bardziej mylnego, dwurzędowy płaszcz, gdy będzie odpowiednio dopasowany (nie za bardzo obszerny) doskonale wysmukli naszą sylwetkę i nada jej odpowiednich proporcji.

Poza zaletami stricte estetycznymi dwurzędowy płaszcz ma również jedną, istotną zaletę- jest zdecydowanie bardziej ciepły od jednorzędowych modeli. Dlaczego? Na froncie mamy podwójną warstwę materiału, która znacząco zwiększa nasz komfort termiczny w naprawdę zimne dni.

Jak dobrać kolor płaszcza do reszty ubioru?

To pytanie otrzymuję od Was niezwykle często. W stylizacjach formalnych, biznesowych poprawnym zestawieniem będzie wybranie płaszcza o niskim kontraście w stosunku do reszty ubioru. Granatowy garnitur – granatowy płaszcz itp. Takie zestawienia są bardzo bezpieczne, jednak należy zwrócić uwagę na odcień granatu, aby móc mówić o odpowiednim połączeniu kolorystycznym. Wbrew pozorom zestawienia monochromatyczne wcale nie są takie proste do skompletowania w porównaniu do zestawień o wysokim kontraście.

W stylizacjach nieco mniej formalnych doskonale prezentują się płaszcze beżowe, karmelowe, czy brązowe itp. Mają zdecydowanie większy kontrast do reszty ubioru (np. granatowej, czy szarej marynarki), jednak dzięki temu otrzymujemy niezwykle stylową stylizację. Pisałem już o tym tutaj (link).

Wybierając płaszcz przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar i dopasowanie do naszej sylwetki. Często w płaszczach wyglądamy jak w workach, jednak taki efekt jest widoczny, tylko, gdy wybierzemy zbyt duży rozmiar. Warto też zwrócić uwagę na materiały z jakich został uszyty. Im mniej sztucznych tkanin, tym lepiej. Na metce wszytej w wewnętrznej kieszeni płaszcza powinniśmy znaleźć wszystkie informacje mówiące nam o tym, z czego został dany model wykonany.

fot. Paweł Witkowski

Podobne wpisy

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Twój komentarz
Imię
E-mail