KATEGORIA
moda
DATA WPISU
29/10/2017
MIEJSCE
Warszawa, Polska
  • KATEGORIA
    moda
  • DATA WPISU
    29/10/2017
  • MIEJSCE
    Warszawa, Polska

Garnitur w Spicco. Krok po kroku

Jak wygląda proces tworzenia garnituru MTM? Ile obejmuje etapów? Na co należy zwracać uwagę i ile kosztuje usługa szycia garnituru na miarę systemem MTM w nowo powstałej marce Spicco? Czy warto tam uszyć garnitur? Na te i na inne pytania...

Jak wygląda proces tworzenia garnituru MTM? Ile obejmuje etapów? Na co należy zwracać uwagę i ile kosztuje usługa szycia garnituru na miarę systemem MTM w nowo powstałej marce Spicco? Czy warto tam uszyć garnitur? Na te i na inne pytania odpowiadam w kolejnym tekście z cyklu krok po kroku.

Krok po kroku. To jeden z Waszych ulubionych cykli na blogu, w którym prezentuję jak powstają garnitury, koszule, czy nawet torby i akcesoria skórzane szyte na miarę (link). Dzisiaj mam przyjemność opisać jak powstaje garnitur w Spicco (link). Nowej marce na rynku polskim, która wykonuje garnituru w systemie MTM. Czy warto? Jakie są ceny? Ile trwa proces? Oceńcie sami.

Na samym starcie zapraszam Was do przeczytania tekstów, w których opisywałem przebieg zamówienia garnituru bespoke w Atelier Zabłotny (link), oraz Tiviano Atelier (link), a przede wszystkim do przeczytania artykułu, w którym prezentuję różnicę pomiędzy głównymi systemami szycia na miarę, szczególnie MTM, a bespoke (link). Lektury tych tekstów pozwolą dokładnie zrozumieć różnicę, pomiędzy tymi usługami i lepiej poznać charakter marki Spicco.

Garnitur w Spicco. Włoskie MTM

Czytelnicy tego bloga pewnie doskonale kojarzą marki Tombolini i Lubiam. Obie już kilkanaście razy miałem przyjemność opisywać na łamach tego bloga. Trudno szukać stylizacji (sprawdźcie sami – link) bez chociaż jednego elementu, którejś z tych marek. Nie da się ukryć, że obie firmy należą do moich ulubionych. Łącznie posiadam ponad 20 garniturów i marynarek tych marek, z wieloma koszulami, spodniami itp. Dlaczego? Oba te brandy poznałem na starcie mojej kariery, gdy najpierw doradzałem w butiku Tombolini, później nim zarządzałem, a już na samym końcu kontraktowałem towar. Oba brandy cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, pionierskie podejście do krawiectwa (linia Tombolini Zero Gravity), a przede wszystkim piękny, włoski design, który naprawdę trudno podrobić. Dlaczego piszę o tym przy okazji recenzowania szycia MTM garnituru w Spicco? Marka Spicco szyje swoje garnitury w obu szwalniach- zarówno Tombolini, jak i Lubiam, korzystając z szablonów tych marek i tkanin najbardziej renomowanych marek na świecie m.in. Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Guabello, Vitale Barberis Canonico, Colombo, Reda, Scabal, Holland and Sherry, Caccioppoli, Fratelli Tallia Di Delfino, czy Cerrutti. Naprawdę niewiele jest miejsc w Polsce oferujących MTM, które korzystają z doświadczenia i know how takich specjalistów szycia MTM.

Czy warto uszyć garnitur w Spicco?

Gdybym miał odpowiedzieć jednym słowem powiedziałbym: tak. Choć oczywiście temat ten wymaga zdecydowanie szerszego spojrzenia i porównania do konkurencji, nawet tej oferującej szycie garniturów bespoke. Co przemawia za? Po pierwsze- szablony. Czytając tekst, który poleciłem na starcie tego artykułu doskonale już wiecie, że usługi MTM opierane są na szablonach, w które niestety nie możemy ingerować. Co oczywiście jest minusem, choć rozważając ten aspekt szerzej należy się zastanowić, czy aby na pewno musimy ingerować w szablony, które są naprawdę bardzo bliskie ideału? Minus ten jest poważny, gdy szyjemy garnitur, w którejś z marek znanych nam z polskich galerii handlowych. Gdy nie możemy umiejscowić górnego guzika na wysokości, na której powinien się on znaleźć- delikatnie poniżej linii talii (szablon ma go umiejscowionego w złym miejscu!), nie możemy poszerzyć klap, czy zdecydować o zmianie linii ramion, z zabudowanej na naturalną. Co przecież jest bardzo istotnym aspektem, decydującym o tym jak garnitur będzie na nas leżał. Nie wymienię nazw marek, ale myślę, że wielu czytelników łatwo będzie je w stanie rozpoznać.

W przypadku marek Tombolini jak i Lubiam wybór szablonów jest naprawdę wystarczający (łącznie kilkadziesiąt opcji), od garniturów jednorzędowych ze standardowymi klapami, po dwurzędówki, i trzyczęściowe garnituru z kamizelkami dwurzędowymi. Są też smokingi, garnitury Zero Gravity- niezwykle lekkie, którym poświęciłem swojego czasu to Video:

Znajdziecie też klasyczne garnitury na pełnych podszewkach, lekkie bezpodszewkowe płaszcze, szeroki wybór krojów spodni, w których możemy decydować o ich stanie, ilości zaszewek, detalach wykończeń, i wysokości manszetów. Decydujemy też o typie konstrukcji full canvas lub half canvas.

Nie dość, że wybór szablonów jest duży, to jeszcze nie można się doczepić do żadnego z nich. Lubiam i Tombolini to marki szyjące garnitury nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Szablony dopracowane są do perfekcji, proporcje są zachowane, guziki na takiej wysokości na jakiej powinny być, a opcji personalizacji jest naprawdę dużo. To jeden z najlepszych MTM na polskim rynku. A na pewno najlepsze, z którego usług do tej pory skorzystałem.

Ile trwa szycie MTM w Spicco i ile obejmuje etapów?

Dużym plusem jest też fakt, że garnitur od momentu zebrania miar gotowy jest po trzech tygodniach (z wyjątkiem składania zamówień w sierpniu- wówczas wszystkie włoskie szwalnie mają urlopy i po prostu nie pracują). Czas ten niemal niemożliwy jest do osiągnięcia szyjąc garnitur bespoke, no chyba, że uda nam się zmieścić 4-5 przymiarek w tym czasie, a żeby to zrobić, musimy naprawdę głęboko sięgnąć do kieszeni i słono zapłacić za usługę expres, oraz przede wszystkim znaleźć czas, w konkretne- z góry ustalone dni. W przypadku szycia garnituru MTM w Spicco, po trzech tygodniach przymierzamy gotowy produkt. Nanoszone są potrzebne przeróbki np. skrócenie nogawek w spodniach i ich wykończenie, czy podcięcie karczku itp. Po ok. 3 dniach od zaznaczenia ewentualnych poprawek garnitur jest już gotowy do odbioru. Tak, było i w moim przypadku. Po wybraniu tkaniny i kroju, na kolejnym spotkaniu przymierzałem już gotowy, odszyty garnitur z personalizacją itp. Wykonaliśmy tylko dwie przeróbki krawieckie- usunięcie podłużnej fałdy wzdłuż karczku, oraz zmieniły się moje preferencje dotyczące wykończenia spodni- zdecydowałem się na dodanie manszetu o wysokości 5 cm. Zapas materiału był wystarczająco duży, aby móc manszety wykonać. Dlaczego zdecydowałem się na manszety? Marynarka z dwurzędową kamizelką z klapami wygląda bardziej masywnie, można by ten efekt porównać do dwurzędowego garnituru (w którym niemal zawsze wykonuje się manszety), warto wówczas postawić na to wykończenie, które nieco równoważy naszą sylwetkę między dołem, a górą. Stąd też do tego garnituru głównie będę nosić double monki.

Garnitur w Spicco. Cena

Cena uzależniona jest oczywiście od wybranych opcji. Najtańszy garnitur jednorzędowy, dwuczęściowy, z klasycznej, granatowej tkaniny (np. na ślub) kosztuje 4000 pln, co jest nie-najgorszą propozycją biorąc pod uwagę, że produkt szyty jest we Włoszech, na płótnie, z tkanin renomowanych marek. Warto też odnotować, że do końca roku obowiązuje promocja -1000 pln do każdego zamówionego garnituru, oraz koszula gratis.

Wracając do cen. Możemy też znaleźć niezwykle luksusowy próbnik tkanin od Scabal, gdzie koszt uszycia garnituru MTM waha się w granicach 25 tys. złotych. Co oczywiście wydaje się być zwariowanym pomysłem biorąc pod uwagę fakt, że cały czas mówimy o MTM, ale… kto bogatemu zabroni? Szczególnie, gdy MTM w Spicco w wielu wypadkach będzie leżeć lepiej od bespoke niejednej pracowni krawieckiej na polskim rynku. Ile kosztował mój garnitur? 9 tysięcy złotych. To koszt mojego garnituru- trzyczęściowego, w kratę, z dwurzędową kamizelką, personalizacją, wykonanego z tkaniny Scabal.

fot. Maciej Cioch
Polecane
Komentarze ()
Avatar
Kuba napisał:
Listopad 06, 2017 - 19:14 - Odpowiedz

Bardzo ładna tkanina. Mam kilka pytań: dlaczego dwurzędową kamizelkę zamówiłeś z otwartymi klapami? Czy tak jak w przypadku dwurzędowej marynarki nie powinny być to peak lapel? IMO wygląda to trochę dziwnie. Druga sprawa, na 2 zdjęciach górny guzik kamizelki “ciągnie” materiał tak, jakby kamizelka była nieco za ciasna. Marynarka jest na półpodszewce? Czy brak podszewki na frontach marynarki nie będzie sprawiał, że będzie “haczyć” o kamizelkę?

Avatar
Marcin napisał:
Listopad 20, 2017 - 15:05 - Odpowiedz

Mam garnitur od Spicco i bardzo sobie cenię. Bardzo dobry materiał i świetnie leży.

Grudzień 03, 2017 - 19:53 - Odpowiedz

[…] designu? O garniturze uszytym w systemie MTM w marce Spicco pisałem już niedawno na blogu (link). Dzisiaj możecie ocenić jak prezentuje się w świetle dziennym – w pełnej krasie. Garnitur, […]

Skomentuj

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting.

Wszystkie wpisy w kategorii
25/01/2020WrocławPolska Garnitur przez Internet. Świetny pomysł czy gra w rosyjską ruletkę?
29/10/2019RodosGrecja Golf i marynarka. Połączenie idealne na jesień?
27/03/2019ParyżFrancja Hermes – więcej niż krawaty
28/12/2018WrocławPolska Dwurzędowy płaszcz
15/12/2018WrocławPolska 8 grzechów głównych sprzedawców w sklepach odzieżowych. Co irytuje klienta?
18/10/2018WarszawaPolska Beż i granat w modzie męskiej. Połączenie idealne?
16/07/2018WrocławPolska Ubiór na ślub. Wszystko co musisz wiedzieć
11/06/2018Sky Tower WrocławPolska Szary garnitur. Idealna alternatywa dla granatu?
02/05/2018WrocławPolska 9 rzeczy, po których poznasz wysokiej jakości marynarkę
24/01/2018WrocławPolska Koszula na miarę przez Internet w Henderson. Krok po kroku
18/01/2018WarszawaPolska Jak ubrać się na studniówkę?
31/12/2017WrocławPolska Jak się ubrać na sylwestra?
03/12/2017WrocławPolska Włosi. Mistrzowie designu?
02/11/2017WrocławPolska Jak nosić golf?
29/10/2017WarszawaPolska Garnitur w Spicco. Krok po kroku
22/10/2017WrocławPolska Piramida prestiżu marek modowych
05/10/2017WrocławPolska Od RTW po Bespoke, czyli 4 poziomy wtajemniczenia
26/09/2017WrocławPolska 10 porad jak zacząć się stylowo ubierać
13/09/2017Tor SłużewiecPolska Dress code na Tor Wyścigów Konnych Służewiec
22/06/2017WrocławPolska Granatowy garnitur – 3 sposoby, aby sprawić by nie był nudny
14/06/2017WarszawaPolska Jakie wybrać buty do ślubu?
22/04/2017WarszawaPolska Garnitur bespoke w Atelier Zabłotny. Krok po kroku
17/02/2017WrocławPolska Power suit wraca do łask
04/01/2017WrocławPolska Po czym poznać dobre buty?
28/12/2016GdańskPolska 10 ulubionych produktów 2016 roku
19/12/2016WrocławPolska W smokingu
24/11/2016WrocławPolska 101 pomysłów na prezent
15/11/2016ZurychSzwajcaria 8 powodów, dlaczego warto mieć granatowy garnitur
06/11/2016WarszawaPolska 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś założyć
31/10/2016ZurychSzwajcaria Granatowy garnitur. Klasyka elegancji
20/09/2016ParyżFrancja Dwa rzędy pod wieżą Eiffla
18/09/2016ParyżFrancja Ubiór Grzegorza Krychowiaka. Stylizacje z Paryża
17/09/2016WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych modowych błędów
15/09/2016WrocławPolska Garnitur w kratę
21/08/2016MediolanWłochy 20 profili o modzie męskiej na Instagramie które warto obserwować
26/05/2016DenpasarBali Jak kupić garnitur na lato?
16/05/2016 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
07/04/2016 Gdzie kupić kamizelkę?
04/02/2016 Garnitur bespoke w Tiviano Atelier. Krok po kroku
22/11/2015ReykjavíkIslandia Wizyta w islandzkiej fabryce swetrów
14/09/2015MediolanWłochy Kultowe marki: Loro Piana
22/07/2015 Męskie buty na lato
03/05/2015 Misura – nowa marka na polskim rynku
27/04/2015 Kultowe marki: Ralph Lauren
09/02/2015 Buty za kostkę do garnituru
14/01/2015 Jak nosić poszetkę?
23/12/2014PoznańPolska Grzegorz Krychowiak w roli modela
02/12/2014 Garnitur na chłodne dni
12/11/2014 Zelowanie butów. Za i przeciw
23/09/2014RodosGrecja Jak kupować męską koszulę?
07/09/2014 Niebywała kolekcja krawatów
20/08/2014WrocławPolska 10 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie ubrań
06/08/2014 Stylizacja na upalne dni
16/07/2014TokioJaponia Sprezzatura w modzie męskiej
04/07/2014 NBA Style! Styl koszykarskich gwiazd
09/06/2014WarszawaPolska Jak nosić garnitur? 15 żelaznych zasad
31/05/2014WrocławPolska Męskie buty. Oxfordy
28/04/2014 Granatowy garnitur
15/04/2014 Męskie buty. Lotniki
09/04/2014 10 najczęściej popełnianych błędów w ubiorze. Garnitur
20/03/2014 Kiedy luksus przestaje być luksusem
13/03/2014 Gwiazdy koszykarskiego Śląska pod krawatem!
13/01/2014 Stylizacja: Pierwszy raz w garniturze
03/12/2013 Kultowe marki: Jordan Brand
23/09/2013 Jesienna stylizacja
12/08/2013 Business formal dla mężczyzn
03/07/2013 Jak elegancko wyglądać latem?

Pozostając na stronie zgadzasz się na politykę cookies Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij